Кіберполіція України попереджає про небезпеку вербування російськими спецслужбами дітей для диверсій
Кіберполіція України заявила про небезпеку вербування російськими спецслужбами дітей та юнаків для вчинення диверсій. Зокрема, йдеться про підпали автомобілів українських військовослужбовців, повідомила пресслужба кіберполіції.
У кіберполіції нагадали, що в червні поліцейські спільно з СБУ викрили схему російських спецслужб із вербування підлітків для вчинення диверсій. Тепер їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.
Батькам поліцейські радять:
- розповідати про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
- стежити за онлайн-активністю дітей у мережі та колом інтернет-знайомств;
- контролювати дотримання комендантської години;
- у разі отримання інформації про вербування повідомити поліцію за номером 102 або заповнити форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua
Підліткам правоохоронці радять:
- бути обачними з незнайомцями в інтернеті, не ділитися з ними особистою інформацією;
- розповідати дорослим про нові онлайн-знайомства;
- уникати відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
- передусім використовувати офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;
- у разі отримання пропозицій скоєння диверсій за гроші повідомити поліцію за номером 102 або заповнити форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
Як зазначили в кіберполіції, вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачено суворі покарання – до довічного позбавлення волі, зокрема за статтями:
- "Державна зрада" (ст. 111), карається позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна;
- "Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану" (ст. 113), карається позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна;
- "Умисне знищення або пошкодження майна" (ч. 2 ст. 194), карається до 10 років позбавлення волі.
Як повідомляв ІМІ, у квітні Кіберполіція України попередила про нову шахрайську схему у WhatsApp: зловмисники надсилають у месенджер повідомлення про додавання фінансового рахунку і надходження на нього великих сум грошей.
Help us be even more cool!