ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Кіберполіція викрила хакерів, які 5 років продавали дані українців у DarkNet

28.12.2018, 11:00
Фото - mvs.gov.ua

Кіберполіція припинила діяльність діяльність одного з найвідоміших майданчиків у DarkNet з продажу персональних даних. Про це повідомляється на сайті МВС.

Зокрема, правоохоронці встановили чотирьох українців, які причетні до створення, організації та адміністрування у DarkNet.

До документування цієї злочинної групи були задіяні правоохоронці Домініканської Республіки, Індонезії, Іспанії, Франції та України.

Як зазначає кіберполіція, хакери впродовж останніх п’яти років безперешкодно отримували доступ до облікових записів PayPall, Amazon, eBay, WellsFargo, Suntrust, Bank of America. Жертвами їхніх дій стали як громадяни України, так і мешканці Канади, Великобританії, Іспанії, Франції.

Для отримання доступу вони використовували спеціально створене шкідливе програмне забезпечення. Серед інформації, яка поширювалася, були логіни, паролі, персональні дані користувачів, їхні телефони, реквізити банківських карт та інша необхідна для авторизації інформація. Наприклад, зловмисники отримували перелік облікових записів, викрадених у результаті злому однієї із соціальних мереж, яка налічувала майже півмільярда користувачів.

Отримавши перелік, хакери використовували спеціалізовані скрипти для визначення кількості облікових записів соціальної мережі, які дають доступ до банківських акаунтів жертв та веб-сайтів електронної комерції.

Потім організатори веб-сайту скуповували ці бази облікових записів та автоматизовано перевіряли їх на валідність. Вартість одного облікового запису становила в середньому два з половиною долари США. Облікові записи, які містили пароль до поштової скриньки жертви, коштували вдвічі більше.

Приблизний загальний річний обіг онлайн-платформи становив майже 22 млн доларів США.

Працівники кіберполіції провели санкціоновані обшуки на території трьох регіонів України – Одеській та Волинській областях і в місті Києві. За їх результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи. Вилучену техніку передано на експертизу.

Кримінальне провадження розпочато за ч. 2 ст. 361 ("Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку") КК України.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!