ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Керував деукраїнізацією освіти на Луганщині: СБУ повідомила про підозру окупаційному "міністру"

СБУ повідомила про підозру в колабораційній діяльності окупаційному "міністру освіти та науки ЛНР", який керував деукраїнізацією освіти на тимчасово окупованій території Луганщини.

Про це повідомила пресслужба ГУ СБУ в Луганській та Донецькій областях.

За даними досудового розслідування, ексвикладач Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля добровільно пішов на співпрацю з окупантами. На початку 2021 року очолив "міністерство освіти та науки ЛНР". У липні 2022 року його звільнили.

На "міністерській" посаді він провів низку заходів, спрямованих на підтримку дій окупаційної влади РФ та впровадження на тимчасово окупованій території Луганщини "федеральних стандартів освіти" Росії.

Зокрема, за його вказівкою до атестатів про загальну середню освіту перестали вноситися навчальні предмети "українська мова" та "українська література".

Натомість Лустенко ухвалював рішення щодо погодження освітнього процесу із законодавством Росії та угруповання "ЛНР", "підвищення кваліфікації" освітян в РФ, впровадження російського "ЕГЭ", популяризації серед луганського студентства російських молодіжних рухів.

За керівництва Лустенка опрацьовувалися питання про влаштування дітей-сиріт, вивезених з окупованої території Луганщини, до сімей російських громадян.

Україна та її міжнародні партнери до правопорушника застосували санкції за участь у діях, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності нашої держави.

Як повідомляв ІМІ, слідчий ГУ СБУ в Луганській та Донецькій областях вже викликав Лустенка на допит та для вручення письмового повідомлення про підозру.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!