ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Казахстан відмовив в акредитації на президентські вибори журналістам Радіо Свобода

10.06.2019, 11:59
Фото – Олексій Філіпов / АР / Радіо Свобода

У Казахстані відмовили в акредитації семи журналістам Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода з Чехії, Росії і Киргизстану, які прибули висвітлювати позачергові президентські вибори, призначені на 9 червня, повідомляє українська служба Радіо Свобода.

Речник Міністерства закордонних справ Казахстану Айбек Смадіяров повідомив про це Радіо Свобода, не давши жодних пояснень. Він попередив, що журналісти, які вже прибули до Казахстану, не мають права вести в день виборів журналістської діяльності.

Рішення не стосується журналістів Радіо Азаттик – Казахської служби Радіо Свобода, які працюють у Казахстані.

Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода подало заяви і документи на акредитацію семи журналістів Киргизької і Таджицької служб, а також проекту Радіо Свобода за участю “Голосу Америки” “Настоящее время”, які планували висвітлювати вибори в Казахстані ще 23 квітня.

Раніше МЗС Казахстану вже відмовило в акредитації ще шести журналістам Радіо Свобода з Праги, Москви і Києва, які планували висвітлювати перебіг голосування в казахстанських посольствах у цих містах. Тоді в міністерстві заявили, що їхні документи, подані 3 червня, надійшли на кілька годин пізніше останнього терміну.

Як заявила виконувачка обов’язків президента Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Дейзі Сінделар, “вибори в Казахстані мають величезне новинне значення для аудиторії РВЄ / РС в усій Центральній Азії і поза її межами”. За її словами, “цей крок влади Казахстану з метою закрити рота нашим журналістам напередодні виборів викликає глибокий жаль – це жахливий сигнал про її ставлення до вільної преси”.

Казахстан проводить позачергові президентські вибори після відставки 19 березня попереднього президента Нурсултана Назарбаєва, який незмінно пробув на чолі країни майже 30 років. Хоча новим президентом автоматично, без виборів став на час до чергових виборів, що мали б відбутися 2019 року, фактичний висуванець Назарбаєва, спікер Сенату (верхньої палати парламенту) Касим-Жомарт Токаєв, було вирішено провести нові вибори достроково, щоб забезпечити надійне передання влади. 

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!