IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Казахська журналістка Жанара Ахмет заявила про провокацію щодо редакції її ЗМІ

Фото hromadske.ua

Казахська журналістка Жанара Ахмет, яка з 2017 року переховується в Україні, заявила про провокацію щодо редакції очолюваного нею в Києві опозиційного казахського новинного телеканалу “16/12”. Про це вона повідомила ІМІ.

За її словами, сьогодні до квартири її журналістів, яка є водночас редакцію, приїжджали поліцейські. Вона розповіла, що виїжджала поліція до них нібито за анонімним дзвінком щодо замінування житлового комплексу і що саме їхня квартира становить небезпеку.

“Сьогодні ми в Казахстані провели мітинг, був сьогодні з’їзд керівної партії, і ми до цього з’їду провели великий мітинг по всій країні. Щоразу, як ми робимо такі заходи, нам тут у Києві влаштовують великі проблеми, влаштовують їх за допомогою спецслужб Казахстану.

Цього разу вони організували нібито анонімний дзвінок, і за цим дзвінком сюди приїхала поліцейська бригада. Приїхали двоє поліцейських, які пішли до квартири наших хлопців-журналістів. Вони туди стукали, але ми двері не відчинили”, – розповіла Жанара Ахмет.

Журналістка пов’язує це зі своєю журналістською діяльністю. Вона вважає, що в такий спосіб спецслужби Казахстану хочуть отримати доступ до інформації редакції і політичної організації “Демократичний вибір Казахстану”, які вона представляє.

“Ми інформаційна служба “Демократичного вибору Казахстану”, опозиційної організації. Я в організації займаюся не лише журналістикою, але й політикою. У нас є певна група журналістів, які також є біженцями, зокрема з Казахстану і не тільки. Ми об’єдналися і випускаємо новини на сайті інтернет-видання “16/12”, – розповіла вона.

“Це провокація спецслужб Казахстану. Я знаю, що вони хочуть отримати доступ до інформації, до нашого активу, штабу, матеріалів. І це єдиний спосіб вчиняти нальоти, проводити обшуки під приводом теракту”, – додала вона.

Також Ахмет розповіла, що це не перший візит поліції за анонімним дзвінком до квартири редакції. “У нас уже в цю квартиру місяці півтора-два тому приходили поліцейські. Також що нібито тут бандити і їм надійшов анонімний дзвінок”, – сказала журналістка.

Наразі поліцейські поїхали, а редакція чекає на своїх адвокатів. “Я не знаю, як буде надалі складатися ситуація, тому ми підняли шум і виклали все в соцмережу”, – додала Жанара Ахмет.

Як повідомляв ІМІ, 21 жовтня 2017 року журналістка і блогерка з Казахстану Жанара Ахмет була затримана на Київщині у зв’язку з розшуком по лінії Інтерполу.

Жанара Ахмет була змушена тікати в Україну з Казахстану в березні 2017 року. На батьківщині Ахмет звинувачується в шахрайстві, журналістка вважає справу політично мотивованою. У Києві Ахмет живе разом із сином та просить політичного притулку.

25 жовтня 2017 року Києво-Святошинський суд заарештував казахстанську журналістку Жанару Ахмет на 18 діб.

8 листопада 2017 року Апеляційний суд Київської області визнав незаконним рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області про тимчасовий арешт журналістки Жанари Ахмет з Казахстану.

22 листопада 2017 року Апеляційний суд м. Києва віддав на поруки народній депутатці Світлані Заліщук казахську опозиційну журналістку Жанару Ахмет.

6 квітня 2018 року в Окружному адміністративному суді міста Києва казахська журналістка Жанара Ахмет програла справу проти Державної міграційної служби (ДМС) Київської області, яка відмовила їй у статусі політичного біженця.

Журналістка подала апеляцію.

31 липня 2018 року Апеляційний суд Києва скасував рішення Окружного адміністративного суду Києва про відмову казахській журналістці Жанарі Ахмет в оскарженні відмови Державної міграційної служби надати статус біженки.

28 вересня 2018 року Верховний Суд України зобов’язав Державну міграційну службу надати казахській журналістці Жанарі Ахмет статус біженки.

Ще Новини