ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Канада та Пакистан стали лідерами за кількістю онлайн-атак проти журналісток – Коаліція "Жінки в журналістиці"

05.10.2021, 18:10
Фото - womeninjournalism.org
Фото - womeninjournalism.org

У вересні в Канаді та Пакистані сталося щонайменше 20 організованих онлайн-атак тролів проти журналісток. Це найбільша кількість у цій категорії 2021 року, яку зафіксували експерти Коаліції “Жінки в журналістиці” (CFWIJ).

Про це повідомляє ZMINA з посиланням на сайт коаліції.

Загалом протягом зазначеного місяця був задокументований 61 випадок порушення прав журналісток. Типи порушень охоплюють затримання, юридичні утиски та фізичні напади на місцях, а також інші різноманітні напади на свободу преси, спрямовані проти журналісток у всьому світі.

Зокрема, в Туреччині зафіксували щонайменше 10 випадків цькування жінок-журналістів у мережі, п’ять репортерок стали жертвами онлайн-утисків у Пакистані, йдеться в повідомленні.

12 журналісток зазнали фізичних нападів у Туреччині, Лівані та США, щонайменше 10 – у Туреччині, Словенії, Тунісі, Чорногорії, Афганістані, США та Нігерії.

Сім репортерок затримали органи державної влади Білорусі, Китаю, М’янми, Польщі та Росії.

Одна журналістка зіткнулась із сексуальними домаганнями в Індії: Грешма Кутар зазнала утисків від чоловіка під час нічної подорожі. 

Також Коаліція “Жінки в журналістиці” повідомила про те, що евакуювала з Афганістану понад 175 журналісток, активісток, захисниць прав жінок та інших.

“Хоча ми раді, що нам вдалось успішно допомогти багатьом журналістам та жінкам групи ризику в цей кризовий час, роботу потрібно продовжувати. У нашому евакуаційному списку є ще сотні невідкладних випадків журналістів та жінок-лідерів, які залишаються в країні, а тисячі жінок залишаються в групі ризику”, – йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, CFWIJ ретельно відстежує та документує випадки порушень щодо журналісток, аналізує поширені методи нападів на них та протидіє спробам задушити свободу преси. 

Навесні 2021 року найнебезпечнішими країнами для журналісток, згідно зі звітом Коаліції “Жінки в журналістиці”, стали Палестина, Алжир та Туреччина. Жінки зазнавали фізичних нападів, юридичного переслідування, расової дискримінації, були ув’язнені без суду, проти них проводилися масові кампанії дезінформації.

Liked the article?
Help us be even more cool!