ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кабмін затвердив порядок інформування населення про збудників інфекційних хвороб та біозахист

Кабінет Міністрів затвердив Порядок інформування населення щодо біобезпеки та біологічного захисту. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ).

Зазначається, що документ врегульовує інформаційну роботу органів державної й місцевої влади з питань біологічної безпеки, профілактики й контролю інфекційних захворювань, надання верифікованої інформації та рекомендацій населенню щодо біологічного захисту.

МОЗ зазначає, що ухвалений Кабміном порядок допоможе знизити ризик виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних із впливом, зокрема, збудників інфекційних хвороб та підвищити обізнаність українців щодо особистої безпеки. 

“Наприклад, якщо в інших країнах виникне надзвичайна ситуація або подія, пов'язана з поширенням збудників інфекційних хвороб і буде ризик розповсюдження таких збудників в інших країнах, держава інформуватиме населення про таку ситуацію. Крім того – надасть порядок дій у разі її виникнення в Україні, а також інформуватиме про способи профілактики можливих ускладнень”, – йдеться в повідомленні.

Інформування покладено на чотири держструктури, що працюють у сфері громадського здоров'я. Кожен орган влади, установа й організація має власну роль у такому інформуванні:

  • МОЗ забезпечуватиме взаємодію щодо надзвичайної ситуації або ризиків її виникнення, а також міжрегіональну та міжсекторальну взаємодію.
  • Держпродспоживслужба інформуватиме МОЗ про виявлення, наявність, поширення, локалізацію та в разі потреби – ліквідацію загроз надзвичайної ситуації. 
  • Центр громадського здоров'я розроблятиме інформаційні матеріали щодо дій у разі загрози надзвичайної ситуації. 
  • Центри контролю та профілактики хвороб, заклади охорони здоров'я спільно з органами місцевого самоврядування працюватимуть з населенням та інформуватимуть його за допомогою офіційних каналів комунікації.

Водночас порядок визначає, що інформація про запобігання виникненню біологічних загроз та біологічного захисту поширюватиметься за допомогою таких каналів комунікації: 

  • на офіційних вебсайтах центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування; 
  • у медіа; 
  • у соціальних мережах;
  • у закладах охорони здоров'я. 

Як повідомляв ІМІ, раніше Міністерство охорони здоров'я випустило рекомендації на випадок радіаційної аварії.

Liked the article?
Help us be even more cool!