Кабмін схвалив концепцію "лагідної українізації"

Кабінет Міністрів схвалив концепцію державної програми щодо розвитку і функціонування української мови на 2022–2030 роки, яка передбачає так звану лагідну українізацію.
Про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Telegram, повідомляє “Українська правда”.
“Попереду чимало роботи. Фактично це і поступова зміна ставлення іншомовних людей до української, усвідомлення важливості даного кроку, і надання можливостей для повноцінного переходу. Добровільного переходу. Бо ми в МКІП притримуємося саме лагідної українізації, яка матиме довготривалий ефект. Для досягнення нашої мети потрібно сприяти появі бажання читати українською, дивитися, розмовляти, співати й розказувати іншим”, – зазначив Ткаченко.
Концепція передбачає, що українська мова застосовуватиметься в усіх сферах суспільного життя. Зокрема, програма охоплює:
- обов’язкове використання української з боку посадовців;
- запуск курсів з вивчення української (зокрема, в онлайн-форматі);
- покращення якості викладання державної мови в закладах освіти;
- підтримку та популяризацію української мови за кордоном;
- сприяння проведенню наукових досліджень у сфері українського мовознавства;
- підтримку українського культурного продукту;
- стимулювання дублювання кіно українською мовою;
- підтримку книговидавничої справи в Україні.
Як повідомляв ІМІ, в Україні 16 липня 2019 року набув чинності Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. 25 квітня 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон у цілому.
Згідно з документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська, її статус як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації. Цей закон також регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя на всій території України.
Help us be even more cool!