ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кабмін планує запровадити гранти для навчання у вишах у 2024/2025 навчальному році

Фото – Pixabay

Кабінет Міністрів планує запровадити експериментальний проєкт із грантового фінансування вищої освіти у 2024/2025 навчальному році.

Про це сказав заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький 3 липня в ефірі національного телемарафону, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Ми очікуємо найближчим часом постанову Кабінету Міністрів, яка має забезпечити цього року в обмеженій формі експериментальне запровадження грантів. Відповідно, ті особи, які вирішили, що не хочуть вступати або не вступили на бюджетну форму, – вступають на контрактну форму і за деякими параметрами матимуть можливість отримати часткове дофінансування від держави через грант”, – розповів Винницький.

Він навів приклад, що якщо навчання в університеті коштуватиме 45-50 тис. грн, то грант може бути на 15-20 тис. грн.

Водночас заступник міністра звернув увагу, що цього навчального року грантів буде не так багато, як передбачалося в законопроєкті (№10399), але це дасть змогу пропілотувати систему і зрозуміти, наскільки вона популярна.

Нагадаємо, 20 березня 2024 року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №10399 про реформу фінансування вищої освіти.

2 липня голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що повністю переходити на систему державних грантів або пільгового кредитування в системі фінансування вищої освіти одночасно зі скасуванням державного замовлення трохи ризиковано. Водночас він зазначив, що система держфінансування вищої освіти на сьогодні застаріла і є не дуже ефективною.

Liked the article?
Help us be even more cool!