Журналістські організації вимагають чесного розслідування нападів на представників ЗМІ
Лише в трьох випадках проти нападників на журналістів було порушено справи за 171 статтею Кримінального Кодексу (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).
«Цей показник свідчить, що за останні кілька років професія журналіста стала в Україні небезпечною. Журналісти, які працюють чесно, викривають порушення, корупцію, маніпуляції, висвітлюють акції протесту, стоячи на передовій, виконують свій професійний обов’язок, ризикують своїм здоров’ям і життям, а їх нападники лишаються безкарними», — йдеться в заяві організацій.
Зокрема, протягом року не було жодного прогресу у встановленні замовників вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе, процес за обвинуваченням О. Пукача залишається повністю закритим. Також досі не встановлено замовника вбивства харківського журналіста Василя Климентьєва.
Організації закликали Генеральну Прокуратуру України, МВС та Адміністрацію Президента надати відповідь, чому вказані у заяві випадки нападів на журналістів залишаються безкарними. Вони також виступили з вимогою до влади провести чесне і повне розслідування всіх цих випадків і покарати винних.
Журналістські організації також закликають всіх журналістів, які стикнулися з тим чи іншим видом порушень професійних прав , постраждали від нападів під час виконання обов’язків — звертатись із заявами до міліції, прокуратури, повідомляти пресі.
Нагадаємо, з 2011 року 23 листопада у світі відзначають День боротьби із безкарністю. Цей день запровадили у пам'ять про 32 загиблих працівників ЗМІ 23 листопада 2009 року на Філіппінах, в Ампатуану, , а також у пам'ять про всіх репортерів, злочини проти яких не розслідувані і не винесено покарання.
Help us be even more cool!