ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналіст виграв суд проти ТРК "Вежа"

09.04.2012, 00:55
Журналіста телерадіокомпанії «Вежа» Георгія Жужунадзе, два роки тому звільненого через конфлікт з адміністрацією телерадіокомпанії, мають поновити на роботі. Івано-Франківський міський суд визнав, що його звільнення з роботи було незаконним. Також суд зобов’язав керівництво ТРК виплати йому компенсацію за два роки вимушеної бездіяльності у сумі 40 тисяч гривень.

За словами Жужунадзе, причиною для звільнення був тиск з боку керівництва «Вежі». Нагадаємо, у лютому 2010-го року активісти Івано-Франківської медіапрофспілки заявили, що керівництво ТРК «почало цілеспрямовано тиснути на всіх, хто виявив бажання, чи таки вступив до лав профспілки». Зокрема, директор ТРК Олена Третьяк нібито ультимативно вимагала у членів профспілки залишити цю організацію, інакше вони втратять роботу.

Сам Жужунадзе після того, як заявив про намір обговорити конфлікт з мером Івано-Франківська, отримав вказівку директора телерадіокомпанії Олени Третьяк писати заяву про звільнення за власним бажанням, інакше вона його звільнить «за статтею». «Коли ж я відмовився писати заяву, наступного отримав дві догани. Після цього мене було звільнено», - сказав Георгій.

Судова тяганина, у якій журналіст намагався довести свою правоту, тривала два роки. Програвши справу у судах першої і другої інстанції, Георгій дійшов до Вищого спеціалізованого суду. Останній, розглянувши рішення судів нижчих інстанцій, знайшов у них численні порушення, зокрема відзначив той факт, що суди не звернули жодної уваги на те, що позивач є членом виборного органу профспілкового комітету та не перевірили дану обставину. Після цього колегія суддів вирішила скасувати рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 19 квітня 2011 року та ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області від 6 липня 2011 року, а справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції.

У свою чергу, Івано-Франківський міський суд, куди в лютому цього року було повернуто справу, врахувавши усі зауваження Вищого спеціалізованого суду, виніс рішення на користь журналіста, яке, відповідно до чинного законодавства, вступає в силу негайно.

«Бюрократична судова система працює не на користь журналіста», - зазначив Жужунадзе. За його словами, маючи на руках судове рішення, він приходив до офісу «Вежі», але не зміг поновитися на роботі через відсутність керівництва. «Олена Третьяк нині перебуває у лікарні, як було й раніше під час конфліктних ситуацій. Щодо  коштів, і досі не ясно, хто саме і з яких джерел має їх сплачувати. Депутати Івано-Франківської міської ради переконані, що виплачувати ці кошти з міського бюджету було би неправильно і, мовляв, платити їх має той, хто винен - комунальна телерадіокомпанія "Вежа", - сказав журналіст.  

Сьогодні Жужунадзе має намір іти поновлюватися на роботі у супроводі журналістів. «На жаль, колеги не надто охоче пишуть про цю ситуацію - дається взнаки тиск на міські ЗМІ», - зазначив журналіст.

Телекритика
Liked the article?
Help us be even more cool!