ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Італійський прокурор просить 17 років ув’язнення для нацгвардійця, обвинувачуваного в загибелі фотокора

27.05.2019, 11:57
Фото – Natallya Kudryk / radiosvoboda.org

Прокуратура італійського міста Павії просить засудити українського нацгвардійця Віталія Марківа до 17 років ув’язнення за сприяння в умисному вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році.

Про це оголосив 24 травня в суді прокурор Андреа Дзанончеллі під час виступу із завершальним словом, повідомляє Радіо Свобода.

Відповідно до аргументів прокурора, старший сержант Нацгвардії України Віталій Марків не скоїв злочину вбивства, але солдат інформував керівництво Нацгвардії про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті, зі свого боку, контактували з вояками ЗСУ, які з мінометів відкрили вогонь по групі іноземних журналістів.

Головний обвинувач Андреа Дзанончеллі переконаний, що Віталій Марків, перебуваючи на бойовій позиції на горі Карачун, через свої службові обов’язки не міг не знати, на кого буде спрямовано вогонь атаки.

За його словами, Марків був співучасником злочину, не беручи в ньому безпосередньої участі. Не навівши конкретної аргументації умисного наміру вбивства, прокурор підсумував: “Там убивали журналістів. На цьому крапка”.

Зважаючи на важкість злочину, пояснив він, за кримінальним кодексом підсудному загрожувало до 24 років позбавлення волі. Втім, через пом’якшувальні обставини (Марків без судимості, хороша поведінка під час процесу – ред.) прокурор вирішив зменшити термін на третину, тобто до 16 років, і додав один рік за замах на життя французького фотографа Вільяма Руґелона, якого було поранено внаслідок перехресного вогню 24 травня 2014 року, коли загинули Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов.

Мати підсудного Оксана Максимчук повідомила, що Віталій нормально відреагував на виступ обвинувача і відстоює свою непричетність до трагедії.

“Неприємно чути прохання такого вироку. Сподіваюся, захист доведе невинуватість мого сина і присяжні ухвалять об’єктивне рішення”, – сказала Оксана Максимчук Радіо Свобода.

Родина Роккеллі схвально оцінила виступ прокурора, вони задоволені реконструкцією динаміки подій авторства Дзанончеллі.

“Ми підтверджуємо, що не шукаємо помсти. А чи пропонований термін ув’язнення достатній, не знаємо. Це справа прокуратури, хай там це оцінюють відповідно до міри провини підсудного”, – сказав Ріно Роккеллі, батько загиблого фотографа.

Прокурор поклав відповідальність за смерть італійця і на народного депутата України Богдана Матківського – колишнього командира підрозділу Нацгвардії, якому підпорядковувався Віталій Марків. Дзанончеллі подав до суду присяжних запит з’ясувати причетність Матківського для можливого відкриття судової справи проти депутата. Останній наразі не коментував слів італійського прокурора.

На початку засідання суд присяжних остаточно відхилив прохання захисту провести додаткове розслідування на місці події в Україні.

“Через давність події та наявність того, що було з’ясовано на етапі розслідування, згаданий запит не є необхідним”, – оголосила суддя Аннамарія Ґатто.

Суд продовжить роботу 14 червня, а потім ще 21 червня. Сьогодні також постановили провести два завершальних засідання в липні. Оголошення вироку очікують 12 липня.

Нагадаємо, старшого сержанта Нацгвардії Віталія Марківа було заарештовано в Італії 31 червня 2017 року за підозрою в убивстві з міномета фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова біля Слов’янська Донецької області в травні 2014 року. Марків заперечує свою причетність до інциденту. Суд триває від 6 липня 2018 року.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!