ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Італійська газета La Stampa заявила про тиск із боку Росії після критичної статті

03.04.2020, 16:00
Фото – lastampa.it
Фото – lastampa.it

Редакція італійської газети La Stampa заявляє про тиск із боку Росії після публікації критичних матеріалів щодо російської гуманітарної допомоги. Відповідну заяву розміщено 3 квітня на сайті видання, повідомляє "Європейська правда".

Італійська газета висловила обурення з приводу тиску після публікації матеріалів про те, що російська гуманітарна допомога Італії була некорисною та надавалася з політичних мотивів.

Зокрема, представник російського міністерства оборони Ігор Конашенков звинуватив видання в "найбрудніших русофобських маніпуляціях" та "наслідуванні методичок антирадянської пропаганди".

"Редакція національної газети La Stampa висловлює своє обурення серйозними нападами з боку міністерства оборони Росії на газету та особисто журналіста Якопо Якобоні. Останніми днями колега опублікував низку статей, що спричиняють сумніви в справжніх цілях контингенту, який прибув з Росії, щоб допомогти Італії в надзвичайній ситуації з коронавірусом. Сумніви журналіста в щирості російської допомоги підтримуються і політичними джерелами, військовими та розвідковими експертами.

Справжнє залякування журналістів з боку РФ ще раз підтверджує функціонування інструментів, за допомогою яких Росія контролює інформацію. І спроба експорту цих методів за межі РФ, до Італії та Європи, є неприйнятною", – йдеться в заяві.

Журналісти наголошують, що цей випадок може стати серйозним прецедентом, якщо залишиться без реакції італійського уряду, та що Росія має вибачитися за тиск на видання.

Як нагадує видання, La Stampa після прибуття російської гуманітарної допомоги опублікувала матеріал про те, що 80% російських постачань, за інформацією співрозмовників видання, є "абсолютно марними або малокорисними" для Італії в боротьбі з COVID-19.

У матеріалі також акцентують, що всі прибулі фахівці є військовими, а операцію координує міністерство оборони Росії, а не міністерство охорони здоров'я.

Раніше речник Кремля Дмитрій Пєсков заявляв, що допомога, яку Росія надає Італії для боротьби з коронавірусом, не є частиною спроби отримати підтримку Рима для зняття санкцій ЄС

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!