ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Ірландія оштрафувала Meta на 390 млн євро за порушення конфіденційності даних

05.01.2023, 12:00
Фото – forbes.com
Фото – forbes.com

Комісія із захисту даних Ірландії оштрафувала 4 січня компанію Meta (володіє соцмережами Facebook та Instagram) на 390 мільйонів євро через порушення конфіденційності даних. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на ірландський регулятор.

Йдеться про два штрафи в розмірі 210 млн євро через порушення Загального регламенту про захист даних ЄС (GDPR) щодо користувача Facebook з Австрії та 180 млн євро через порушення, на яке скаржився користувач Instagram із Бельгії.

Обидві скарги були подані 25 травня 2018 року – в день, коли GDPR набув чинності. Оскільки європейська штаб-квартира Meta розташована в Дубліні, скарги на її сервіси розглядає саме ірландський регулятор.

Суть скарг полягала в тому, що після набуття чинності регламентом про захист даних ЄС Meta фактично змушувала користувачів погоджуватись із переданням своїх персональних даних з рекламною метою, щоб ті могли продовжувати користуватися її сервісами.

Спочатку Комісія із захисту даних Ірландії стала на бік Meta, але змінила позицію після того, як проєкт рішення був скерований на розгляд ради регуляторів ЄС у сфері захисту даних, багато із яких висловили заперечення.

У своєму остаточному рішенні ірландський наглядовий орган постановив, що Meta “не має права покладатися на “договірну” правову основу для публікації реклами на основі поведінки користувачів у Facebook та Instagram”.

Meta своєю чергою вже пообіцяла оскаржити рішення та накладені штрафи.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року ірландська Комісія із захисту даних оголосила про накладення штрафу в розмірі 265 мільйонів євро та інших коригувальних заходів на компанію Meta за нездатність належно захистити свої дані.

Liked the article?
Help us be even more cool!