Іран відкриє “лікувальну клініку” для жінок, які відмовляються носити хіджаб
Іран планує відкрити “лікувальну клініку” для жінок, які порушують закони про обов’язкове носіння хіджабу у громадських місцях.
Про це заявила голова департаменту жінок і сім’ї штабу Тегерана з питань підтримки доброчесності й запобігання пороку Мехрі Талебі Дарестані, повідомляє The Guardian.
За її словами, клініка пропонуватиме “наукове й психологічне лікування схильності до зняття хіджабу”.
Іранські жіночі та правозахисні групи висловили обурення цією заявою.
Сіма Сабет, іранська журналістка, яка мешкає у Британії і на яку тогоріч в Ірані було здійснено замах, назвала цей крок “ганебним”.
“Ідея створення клінік для “лікування” жінок, що не носять хусток, викликає жах, адже людей ізолюватимуть від суспільства просто за те, що ті не підкорюються панівній ідеології”, – сказала вона.
Іранський адвокат з прав людини Хоссейн Раїсі заявив, що ідея клініки для лікування жінок, які не дотримуються законів про носіння хіджабу, “не є ані ісламською, ані узгодженою з іранським законодавством”. За його словами, викликає занепокоєння також те, що заява надійшла від Департаменту жінок і сім’ї Тегеранського штабу з просування доброчесності й запобігання пороку, що безпосередньо підпорядкований верховному лідеру Алі Хаменеї.
Відкриття клініки оголосили після новини у державних медіа про те, що студентку тегеранського університету, яка роздяглася до спідньої білизни на знак протесту проти нападу на неї охоронців кампусу за неносіння хіджабу й була заарештована, перевели до психіатричної лікарні.
Правозахисні групи включно з Amnesty International повідомляють, що мають докази тортур, насильства й примусової медикаментації протестувальників і дисидентів, яких влада оголосила психічно нездоровими й помістила в державні психіатричні установи.
Правозахисні групи також висловили занепокоєння репресіями проти жінок, звинувачуваних у порушенні обов’язкового дрес-коду Ірану, заявивши, що нещодавно відбулася низка арештів, примусових зникнень і закриття підприємств, нібито пов’язаних із порушеннями законів про носіння хіджабу.
Минулого тижня Центр з прав людини в Ірані повідомив про справу Рошанак Молаей Алішах, 25-річної жінки, яку, за словами Центру, заарештували після сутички з чоловіком, який переслідував її на вулиці через її хіджаб. В організації заявили, що місце її перебування наразі невідоме.
Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук
Help us be even more cool!