ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Інтернет-провайдери стали блокувати менше сайтів з санкційного списку – дослідження

31.07.2019, 16:21
Фото - Geektimes

В Україні збільшилась кількість інтернет-провайдерів, що не блокують навіть половини сайтів з санкційного списку. У травні таких зафіксовано 34, тоді як у березні було 20. Найменші обмеження в інтернеті зафіксовано у Рівному та Дніпрі.

Такими є результати вимірювань інтернет-блокувань, проведених громадською організацією “Лабораторія цифрової безпеки” у травні 2019 року на 62 інтернет-провайдерах у всіх регіонах України, повідомляє пресслужба організації. 

Найбільше сайтів – понад 240 – блокують “Київстар”, “Воля”, “Датагруп”, житомирський “Фрінет”, миколаївський WildPark та львівський “Поінтнет”.

Найменше українські інтернет-провайдери блокують деякі “санкційні” сайти з Криму, ОРДЛО та Росії. Наприклад, сайт т.зв. “Державної Ради Республіки Крим” блокують 5 провайдерів, а сайти т.зв. “Міністерства охорони здоров’я ДНР”, т.зв. “Рада Міністрів ЛРН” та новинний портал “ДРН live” – по 13 провайдерів.

Як йдеться у повідомленні, деякі українські провайдери не блокували також популярні російські платформи “Одноклассники”, Mail.ru, yandex.ru, що входять в ТОП-25 найвідвідуваніших українцями сайтів. 

Так, протягом травня сайт “Одноклассники” та Mail.ru були доступні в Одесі в одного провайдера. Також Mail.ru не блокували по одному провайдеру в Ужгороді та Запоріжжі. Yandex.ru був доступний протягом двох тижнів березня у шести провайдерів у Дніпрі, Черкасах, Харкові, Полтаві, Одесі, Житомирі та Чернівцях.

Як пояснює голова “Лабораторії цифрової безпеки” Ірина Чулівська, ті провайдери, які не виконують блокувань, не можуть бути притягнуті до відповідальності. 

“Укази президента Порошенка про санкції в частині блокування сайтів не відповідають українському та міжнародному законодавству. Інтернет-провайдери, які зовсім чи частково не блокують “санкційні” сайти, насправді нічого не порушують, на них не можуть бути накладені ніякі штрафи. Тому ті обмеження українського інтернету, які у нас є, – відбуваються з доброї волі провайдерів”, – пояснила вона.

Лабораторія цифрової безпеки за підтримки OpenTechnologyFund перевірила доступність 264 сайтів, які внесені до санкційних списків РНБО, на 62-х інтернет-провайдерах у 24 містах України за допомогою програмного забезпечення OONI, призначеного для визначення інтернет-цензури, масового стеження та маніпуляцій інтернет-трафіком.

Повні дані і замірів інтернет-блокувань, зібрані Лабораторією цифрової безпеки у травні 2019 р., доступні тут.

Нагадаємо, 15 травня 2017 року Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, які передбачають блокування доступу до російських соцмереж “ВКонтакте” і “Однокласники”, а також до сервісів “Яндекса” і Mail.ru. Пізніше було введено в дію ще два рішення РНБО №126/2018 та №82/2019, які містили інформаційні сайти т.зв. ДНР/ЛНР, Криму, Росії та ін.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!