ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Інтернет-провайдери ОРДЛО найчастіше блокують два українських сайти – дослідження

06.08.2019, 13:11
Фото - detector.media

Інтернет-провайдери в ОРДЛО найчастіше блокують новинний сайт 62.ua, більшість також закриває доступ користувачів до сайтів 5 каналу, Радіо Свобода, “Обозреватель”, “Сегодня” і Цензор.нет. Загалом провайдери т.зв. “ЛНР” та “ДНР” блокують більше сотні веб-сайтів, більшість з яких – українські новинні видання.

Про це свідчать результати тестувань інтернет-блокувань, проведених у травні 2019 року Лабораторією цифрової безпеки у Донецьку, Луганську, Сніжному та Торезі.

Т.зв. “ЛНР” лідирує в інтетнет-цензурі ОРДЛО: провайдери “Луганские домашние сети”, “Магеал” та “Луганет” блокують найбільшу кількість українських сайтів на окупованій території Донбасу – 132, 126 і 111 відповідно. У порівнянні з березнем, “Магеал” блокує на два сайти більше – до недоступних додалися ura-inform.com та comments.ua.

Донецький Donbass Electronic Communication перестав блокувати ті 32 сайти, які блокував у березні. Orion у Сніжному Донецької області розблокував expres.ua, hvylya.net, slavdelo.dn.ua, socportal.info, ostro.org і тепер блокує 20 сайтів, замість 25. Донецький “Трініті”, який ще у березні не блокував нічого, почав блокувати rbc.ua. 

Повний перелік заблокованих сайтів можна переглянути в документі.

Лабораторія цифрової безпеки за підтримки OpenTechnologyFund перевірила доступність 162 сайтів у Донецьку, Луганську, Сніжному та Торезі у різних місцях, інтернет доступ до яких забезпечується провайдерами: ДКТ, Фенікс, Трініті (Донецьк), Луганские домашние сети, Луганет, Магеал (Луганськ), Terra-line, Orion, Telenet, Newton (Сніжне), Комтел (Торез)

OONI – це спеціалізоване вільне програмне забезпечення та глобальна мережа для визначення інтернет-цензури, масового стеження та маніпуляцій інтернет-трафіком, частина The Tor Project.

Нагадаємо, в ОРДЛО блокуються такі українські ЗМІ: hromadske.dn.ua, 10minut.info, 24tv.ua, 7days-ua.com, censor.net.ua, tsn.ua, obozrevatel, radiosvoboda.org, segodnya.ua, delo.ua, ukrinfonews.com.ua, dn.ua, zaxid.net, zik.ua, zn.ua, hvylya.net, gazeta.ua, ictv.ua, texty.org.ua, nv.ua, petrimazepa.com, informator.news, informnapalm.org, interfax.com.ua, 1tv.com.ua, 112.ua та інші.

Liked the article?
Help us be even more cool!