ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ІМІ та "Детектор медіа" запускають механізм публічних скарг на медіа

12.03.2019, 12:25
Фото - Consoris Lawyers

Громадські організації “Детектор медіа” та “Інститут масової інформації” запускають механізм скарг на неякісні журналістські матеріали, які порушують законодавство та професійні стандарти.

На сайтах організацій розміщено спеціальну форму для подання публічної скарги. Поскаржитися може кожен користувач, однак анонімні скарги розглядатися не будуть.

Для того щоб скаргу було розглянуто, користувачу треба заповнити форму, де необхідно вказати своє прізвище та ім’я, адресу електронної пошти, адресу матеріалу, що викладений на сторінках онлайн-засобів масової інформації, онлайн-представництв газет, телеканалів, радіостанцій, або посилання на оцифрований матеріал газет, аудіо, відео у стандартній якості. Також необхідно вказати, у чому він вбачає порушення в цьому матеріалі.

Розгляд проводитиметься на предмет порушень законодавства, а також базових професійних стандартів журналістики та журналістської етики. Скарги будуть розглядатися щодо медіа, які працюють на території України або основний контент яких стосується України.

За результатами оцінки матеріалу громадські організації готуватимуть висновок. Це може бути й звернення до порушників з пропозицією виправити помилку, й публікація кейсу на сайтах з обов’язковим зверненням по коментар до тих, на кого поскаржилися, або ж передання скарги на розгляд Незалежній медійній раді та Комісії журналістської етики.

“Механізм публічної скарги на порушення професійних стандартів має стати основою для професійного діалогу та підвищення громадської довіри до медіа. Конструктивна критика дуже важлива для розвитку і покращення якості видань. Якщо видання справді бажає бути кращим, готове визнавати свої помилки і цінує своїх постійних читачів, то реагувати на скаргу будуть. Не завжди ж порушення журналістських стандартів є умислом – іноді це вина поспіху, браку часу, помилки або неуважності”, – зазначила голова громадської організації та шеф-редакторка порталу “Детектор медіа” Наталія Лигачова.

“Людський фактор присутній завжди, і помилку журналіста може не помітити редактор. Якщо ж уважний читач вкаже на неї, а видання коректно відреагує, це покращить діалог між ЗМІ і його аудиторією, збільшить довіру, бо буде зрозуміло, що видання працює заради свого читача, слухача та глядача і готове реагувати на його запит”, – заявила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

Якщо скаргу візьмуть до розгляду, то повідомлення про це скаржник отримає на електронну пошту не пізніше ніж через 10 робочих днів. Паралельно з цим суть скарги і висновки експерта щодо неї отримає і видання та журналіст, на матеріал яких скаржилися.

Медіа може не лише виправити порушення у своєму матеріалі на своєму ресурсі, але і дати публічну відповідь-пояснення, які будуть розміщені на сайті "Детектора медіа" та ІМІ. Якщо ж скарга не буде взята до розгляду, повідомлення про це скаржник отримає максимум за п’ять робочих днів.

Детально з методологією розгляду скарг можна ознайомитися за посиланням.

Liked the article?
Help us be even more cool!