ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ІМІ: 83 медійники загинули за 10 років російсько-української війни

09.04.2024, 16:37
Леся Луцюк
Катерина Дячук. Фото – Інститут масової інформації

83 медійники загинули в Україні під час російсько-української війни, з 2014 до 2024 року. Про це розповіла керівниця відділу моніторингу свободи слова Інституту масової інформації (ІМІ) Катерина Дячук під час відкриття кампанії Ради Європи “Журналісти мають значення”* 9 квітня. 

“Це число озвучується сьогодні вперше. 83  це кількість убитих медійників за 10 років російсько-української війни, тобто з початку 2014 року”, – наголосила Катерина Дячук. 

Протягом 20142015 років загинуло сім журналістів. Троє з них загинули під час виконання журналістського завдання, четверо – як учасники бойових дій. Усі вони загинули в Донецькій та Луганській областях. 

Від початку повномасштабного вторгнення загинуло 76 медійників, 10 з них – під час виконання професійної діяльності. 66 – як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів чи катувань.

Катерина Дячук також розповіла, що всі випадки злочинів проти журналістів та медіа в Україні верифіковані Інститутом масової інформації. За два роки й місяць повномасштабної війни ІМІ зафіксував 575 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. 

“Останніми роками саме російська агресія є головним викликом для української журналістської спільноти та іноземних журналістів, які приїжджають висвітлювати події”, – додала вона.

Директорка ІМІ Оксана Романюк зазначила, що Інститут масової інформації запустив Моніторинг російських злочинів проти журналістів та медіа в перший день повномасштабного вторгнення Росії на територію України. 

“Цей моніторинг триває третій рік, ми документуємо ці злочини й передаємо їх правоохоронним органам, міжнародним організаціям і сподіваємося колись побачити винуватців на міжнародному трибуналі. Наша мета – встановити справедливість і щоб більше це ніколи не повторювалось”, – додала Оксана Романюк.

Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року. 

ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список якісних і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).

Liked the article?
Help us be even more cool!