ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Гонконг заборонив журналісту The Financial Times в'їзд до міста

09.11.2018, 14:11
Фото - ukrinform.ua

Гонконг відмовив у в’їзді до міста редактору британського видання The Financial Times в Азії Віктору Маллету через розмови з дисидентами на тлі побоювань щодо стану свободи слова в колишній британській колонії. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на CNN та британські ЗМІ.

“Британському журналісту, якому напередодні не видали робочої візи Гонконгу, заборонили в’їзд до міста, оскільки було скасовано його заплановану розмову з китайським дисидентом Ма Цзянем, викликаючи нові побоювання щодо свободи преси в Гонконзі”, - йдеться в повідомленні.

За повідомленнями ЗМІ, Маллету відмовили у в’їзді на кордоні після кількох годин допиту імміграційною службою, через кілька тижнів після того, як його робочу візу з невідомих причин не поновили.

Відповідно до чинних у Гонконзі імміграційних правил, громадяни Великої Британії приїздять до Гонконга без візи, після чого їм дозволяється залишатись у місті протягом 180 днів.

Відмова Гонконгу впустити Маллета як туриста фактично ставить його в список персон non grata .

The Financial Times наразі оскаржує попереднє рішення (непоновлення візи – ред.), яке розглядається як відповідь на бесіду журналіста з активістом руху за незалежність Гонконгу в якості президента Клубу закордонних кореспондентів.

Гонконзький чиновник Керрі Лем заявив, що це “відверта спекуляція” – асоціювати відмову у в’їзді для Маллета із серпневою розмовою журналіста з засновником Національної партії Гонконгу (Енді Ченом), діяльність якої нещодавно заборонили в Гонконзі.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!