ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

“Хмельницьктеплокомуненерго” відмовило у запиті журналісту, який запитував про обсяги вироблення тепла

19.11.2021, 12:07
Фото - lexinform.com.ua
Фото - lexinform.com.ua

Підприємство “Хмельницьктеплокомуненерго” відмовили у запиті журналісту хмельницького видання vsim.ua Дмитру Кардашу, який запитував про обсяги вироблення теплової енергії, повідомляє “Доступ до правди”.

Журналіст спочатку спробував отримати коментар, але не зміг ні за номером телефону, бо вони не працювали, ні через пресслужбу міськради, ні від заступниці директора “Хмельницьктеплокомуненерго” Світлани Остап'юк.

Спершу Остап’юк сказала, що дані по обсягах виробництва формуються, а згодом відмовилася їх надавати, попросивши написати запит. Журналіст vsim.ua його підготував і надіслав.

У запиті журналіст просив “надати публічну інформацію, яка перебуває в розпорядженні Хмельницької міської ради, щодо обсягу виробництва теплової енергії комунальним підприємством “Хмельницьктеплокомуненерго” за жовтень 2021 року, а саме: сумарний обсяг виробництва (у гігакалоріях), обсяг виробництва за опаленням (у гігакалоріях), обсяг виробництва за гарячою водою (у гігакалоріях)”.

Однак у відповіді за підписом директора “Хмельницьктеплокомуненерго” Володимира Скалія, в наданні інформації відмовили, пославшись на пп. 4 пункту 1 статті 13 закону “Про доступ до публічної інформації”: підприємство має надавати інформацію щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них, а от відомості щодо обсягів виробництва енергії до таких не належать.

Інше трактування тих само норм має юрист громадської інформації “Інститут масової інформації” Алі Сафаров, який пояснює, чому така відмова неправомірна.

Медіаюрист наголошує на позиції КП на ринку, бо ж МКП “Хмельницьктеплокомуненерго” “є суб'єктом господарювання, який займає монопольне становище на ринку надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води в межах власних діючих мереж”. Таким чином основним видом діяльності підприємства є саме надання послуг з опалення і постачання гарячої води. Відповідно до положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України обсяг наданих послуг є однією з умов договору. Виходячи з цього, запит стосовно інформації про обсяг виробленої енергії, зокрема для опалення та гарячої води, є запитом  щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них”, – пояснює причини неправомірності відмови Алі Сафаров.

Запитайте й ви у своїх містах про роботу теплопостачальних компаній – як формують тарифи, скільки виробляють енергії, про модернізацію мереж. Ви ж хочете знати, чи буде тепло вам цієї зими і чи зможе компанія це забезпечити – тому не соромтесь, запитуйте.

Liked the article?
Help us be even more cool!