ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Хакери дізналися, що Лукашенко міг надурити Путіна з тестами на COVID-19

04.01.2023, 14:48
Фото – DW
Фото – DW

Білоруські хакери заявили про злам медичного центру управління справами самопроголошеного президента Білорусі: згідно з отриманими документами, Олександр Лукашенко міг не здавати ПЛР-тестів на COVID-19 перед зустріччю з президентом країни-агресора Володимиром Путіним.

Про це пише російське видання "Meduza" та білоруське видання "Зеркало".

Хакери, які називають себе "Об'єднаним штабом опору", виклали у відкритий доступ понад 70 файлів, які є електронними варіантами довідок про ПЛР-тестування на COVID-19 на ім'я Олександра Лукашенків та його сина Миколи.

Білоруське видання "Зеркало" визнало документи справжніми. Воно пише, що кожен файл має QR-код, під час переходу за яким з'являється офіційний сайт медцентру управління справами Лукашенка, де показано таку саму довідку, її можна завантажити в PDF-форматі.

Довідки охоплюють період із квітня 2021 до кінця грудня 2022 року. Майже всі вони були видані перед зустрічами Лукашенка з Путіним (до вересня 2021 року було досить одного тесту, після – два і більше). Довідки видавали також на ім'я сина Лукашенка. З них можна зробити висновок, що батько брав його із собою на більшість зустрічей з Путіним. Офіційно це не афішувалося.

Аналіз документів засвідчує, що довідки містять низку нестикувань. Зокрема, у результатах тестів Лукашенка трапляються два різні номери паспорта, а в тестах Миколи Лукашенка – три (один із них збігається з номером паспорта, зазначеним у довідках його батька).

Крім того, Олександр і Микола Лукашенки нерідко отримували довідки в один день і час. Іноді дати тестів змінювалися, а час взяття аналізу і видавання документа залишався колишнім.

У багатьох довідках збігаються час тестування і час видавання довідки, хоча для отримання результату ПЛР-тесту потрібен час. Як мінімум в одному документі дата видавання довідки випереджає дату проведення тестування.

Отже, "Об'єднаний штаб опору" припустив, що насправді Лукашенко міг не здавати цих ПЛР-тестів.

Liked the article?
Help us be even more cool!