ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Хакерська група Anonymous Sudan зламала соцмережу Х, щоб змусити Маска запустити Starlink у Судані

01.09.2023, 11:08
Фото – ВВС
Фото – ВВС

Хакерська група Anonymous Sudan зламала соцмережу Х, щоб змусити Ілона Маска запустити в Судані Starlink, повідомляє ВВС.

Інцидент стався вранці 29 серпня, коли хакерська група вимкнула Х у більш ніж десяти країнах.

Соцмережа залишалася недоступною понад дві години; злам відчули на собі тисячі користувачів.

“Передайте наше повідомлення Ілону Маску: “Запусти Starlink у Судані”, – написали хакери в Telegram.

Як пише ВВС, соцмережа Х стала останньою в низці жертв угруповання, яка діє нібито “на користь Судану й ісламу”.

Журналісти мовника кілька тижнів приватно спілкувалися в телеграмі з хакерами щодо їхніх методів і мотивів.

Один з членів групи, який називає себе Краш, сказав, що атака полягала в тому, щоб спрямувати великий обсяг трафіку на сервери Х для їхнього перевантаження й вимкнення.

Інший представник групи – Гофа – зазначив, що так звана DDoS-атака була покликана привернути увагу людей до громадянської війни в Судані, яка “дуже псує інтернет, і для нас він доволі часто вимикається”.

Х не оприлюднювала інформації про завдану шкоду, а Маск не відповів на питання щодо запуску свого супутникового інтернету в Судані.

Багато представників галузі кібербезпеки вважають, що Anonymous Sudan є російським військовим угрупованням, яке маскується під іноземних хактивістів і сіє хаос в інтересах Кремля.

Причиною для цього припущення є підтримка групою російського президента Володимира Путіна й очевидний збіг її мотивів з мотивами інших хакерських груп у країні.

Сама Anonymous Sudan неодноразово заперечувала своє російське походження й, зазначає ВВС, під час розмови вперше навела докази, що розташована в Судані.

Краш – основний речник і ключовий член групи – поділився своєю геолокацією в телеграмі. Краш і Гофа також надіслали журналістам фото своїх суданських паспортів та інші скриншоти, які вказують на те, що група перебуває в Судані.

Як пише ВВС, подібні докази можна й підробити, але за кілька тижнів розмови з хакерами журналісти та дослідник кібербезпеки Intel Cocktail не помітили нічого, що натякало б, що ті брешуть.

У червні хакерська група опублікувала допис, де висловила підтримку російському уряду й закликала покласти край повстанню групи Вагнера. Втім, Краш пояснив, що “подібна річ сталась і з нашою країною й росіяни тоді стали на наш бік, тож ми хотіли відплатити їм тим самим”, маючи на увазі російську підтримку суданського уряду в поточній громадянській війні.

Anonymous Sudan виникла в січні й відтоді успішно атакувала десятки організацій і державних вебсервісів у Франції, Нігерії, Ізраїлі та США.

Останніми місяцями група спрямувала свої зусилля на Кенію, заявляючи, що уряд цієї країни “втручається в справи Судану”.

У відповідь на запитання про вплив їхніх атак на життя звичайних громадян Краш заявив: “Ми цілимося на інфраструктуру, щоб провчити цю країну і її владу, і так, у нас є червоні лінії – це операції, які завдадуть шкоди багатьом невинним людям”. Водночас, пише ВВС, група робила кілька невдалих спроб атакувати лікарні.

Хакерська група стверджує, що метою їхньої діяльності є “захист Правди, ісламу й Судану”, але щонайменше двічі намагалася шантажувати жертв, прагнучи відкупу в біткойнах.

Група також атакувала вебсайти OnlyFans, Tumblr і Reddit, заявляючи, що ті пропагують “бридке порно та інші ЛГБТК+-штуки”.

Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук

Liked the article?
Help us be even more cool!