ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ГУР має "списки людей", яких Росія може залучити до спецоперації "Майдан-3"

Головне управління розвідки Міністерства оборони України має списки осіб, яких Москва може залучити до поширення російських наративів і впливу на суспільно-політичну ситуацію в Україні. 

Про це сказав представник ГУР Андрій Юсов 29 лютого в ефірі Радіо Свобода

За його словами, часто з такими людьми контактують не напряму, а через посередників, і серед таких людей можуть бути громадські та політичні діячі, лідери суспільної думки.

“Я зараз не можу називати конкретні прізвища. Є списки людей, по яких ворог працює, і є завдання залучати їх для поширення своєї риторики й впливу на суспільно-політичну ситуацію в країні. Це десятки людей, якщо ми говоримо про впливові категорії. Не напряму, тобто це не завжди означає, що до людини звертається хтось із “червоною зіркою”. Це може бути вихід на посередників через нейтральні теми. Головне – вкраплення тих наративів, які потрібні ворогу. Ця робота, спроби її, відбуваються як в Україні, так і за кордоном”, – пояснив Юсов.

Для досягнення цілей з просування російських наративів та розхитування ситуації в Україні, сказав Юсов, здійснюється масова купівля та створення телеграм-каналів. Також створюються ботоферми, які посилюють російську риторику в соцмережах, каже він.

“Зараз буквально в живому часі продовжується активна “закупівля” різноманітних інструментів – починаючи від телеграм-каналів, сторінок в різноманітних соцмережах і до виходів на лідерів суспільної думки. Кожного разу, коли ми будемо чути такі наративи, які розхитують зсередини нашу країну, які делегітимізують ухвалення державних рішень, – відповідно, ми будемо розуміти, на кого ці наративи працюють”, – пояснив він.

Операція, метою якої є розхитування суспільно-політичної ситуації всередині України, з боку Росії отримала назву “Майдан-3”. За словами Андрія Юсова, практика називати антиукраїнські заходи українськими словами поширена в Росії і бере початок з радянських спецслужб.

“Таку назву дали в Росії. І це не вперше. Ще радянські спецслужби, потім російські спецслужби гарними українськими або іноземними словами називають відверті антиукраїнські заходи і ксенофобські заходи як в Україні, так і за кордоном. Так, для них “майдан” – це загроза, тому вони використовують цю термінологію для того, щоб перевернути з ніг на голову. Якщо ми загадаємо, то багато операцій НКВД проти УПА, ОУН, українського підпілля називалися красивими українськими милозвучними словами”, – сказав Андрій Юсов.

Як повідомляв ІМІ, 27 лютого 2024 року ГУР та СБУ оприлюднили заяву Комітету з питань розвідки при Президентові України, у якій той закликає українське суспільство, міжнародних партнерів та союзників посилити спільний опір та безпекові заходи, особливо в інформаційному просторі, задля ефективної протидії глобальним загрозам та викликам нової світової гібридної війни, яку веде Росія та її союзники. 

Комітет нагадав про російську спецоперацію “Майдан-3”, яка, за його даними, досягне своєї кульмінації в березні-травні 2024 року. 

“Протягом найближчих тижнів ворог кине максимум зусиль на розповсюдження деструктивних для світової безпеки наративів і спроб розпалювання конфліктів – як усередині України, так і в інших точках світу, де є дієва підтримка України”, – йдеться в заяві. Зокрема, зазначає комітет, російські спецслужби ставитимуть під сумнів легітимність ухвалених в Україні після 20 травня 2024 року владних рішень, поширюватимуть панічні настрої, зневіру, штучно протиставлятимуть цивільних та військових, намагатимуться посварити Україну із союзниками, поширити в суспільстві “теорії змови”.

Liked the article?
Help us be even more cool!