ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Google програв Єврокомісії справу про штраф на 2,42 млрд євро

10.11.2021, 15:04
Фото - officesnapshots.com
Фото - officesnapshots.com

Суд загальної юрисдикції Європейського Союзу (General Court) відхилив апеляцію Google на штраф у 2,4 мільярда євро, який Брюссель наклав на інтернет-гіганта за зловживання домінантним положенням на ринку пошукових систем.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу суду.

"Суд загалом відхиляє позов Google проти рішення комісії, яка встановила, що Google зловживав своїм домінатним становищем, віддавши перевагу власному сервісу порівняння купівель перед сервісами, що конкурують. Суд залишив чинним накладений на Google штраф у розмірі 2,42 мільярда євро", – сказано в повідомленні.

Єврокомісія оштрафувала Google у червні 2017 року. Компанія повинна була протягом 90 днів припинити такі дії або сплатити штрафні санкції в розмірі до 5% середньодобового обігу Alphabet, материнської компанії Google.

Google подав апеляцію до Суду Європейського Союзу на рішення Єврокомісії у вересні 2017 року.

У своїй апеляції Google та її материнська компанія Alphabet стверджували, що ЄС у справі про пошукову систему "помилився із законом, фактами та економікою".

Суд заявив, що, віддавши перевагу власному сервісу Google Shopping перед конкурентами у своєму рейтингу результатів пошуку та позиціювання, Google відмовився від конкуренції по суті.

Він відкинув аргумент Google про те, що великі інтернет-магазини мають свої власні інтернет-сайти, заявивши, що "ці платформи не перебувають на одному ринку", на якому користувачі здійснюють порівняння покупок.

Ця справа є однією з трьох проти інтернет-гіганта пошукових систем, який зараз проходить через затяжну систему апеляцій ЄС. На 2017 рік розмір штрафу був найбільшим у Євросоюзі. Але пізніше його перевищив штраф у розмірі 4,3 мільярда євро проти Google за порушення антимонопольного законодавства в справі, пов'язаній з операційною системою Android.

Однак у справі про сервіс порівняння купівель крапку не поставлено остаточно. Google ще може звернутися до найвищої судової інстанції ЄС, Європейського Суду (European Court of Justice), щоб він ухвалив остаточне рішення.

Liked the article?
Help us be even more cool!