ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Google подала позов проти російських кіберзлочинців

08.12.2021, 13:23
Фото – corinna-goering.de
Фото – corinna-goering.de

Компанія Google подала до суду на хакерів, яких вважають причетними до групи кіберзлочинців, що викрадала інформацію користувачів з усього світу. Про це повідомляє Суспільне з посиланням на ВВС.

Позов подали в Нью-Йорку, оприлюднили його 7 грудня.

У ньому йдеться про двох росіян і 15 невідомих хакерів. Вони, як стверджується в позові, стоять за Glupteba – “ботнетом”, який заразив понад мільйон комп'ютерів. Завдяки цьому кіберзлочинці отримали доступ до конфіденційних даних.

Це перший позов Google стосовно ботнету, пише ВВС.

Згідно з позовом, ботнет, створений росіянами Дмитром Старовіковим, Олександром Філіпповим та їхніми соратниками, став “сучасним технологічним і безмежним втіленням організованої злочинності”.

Шкідливе програмне забезпечення Glupteba вперше виявили у 2011 році. Для його поширення кіберзлочинці, зокрема, використовували сайт, який незаконно пов'язали з YouTube, що належить Google.

Приватну інформацію, викрадену через ботнет, могли використовувати шахраї. У Google стверджують, що ботнет Glupteba виділяється серед інших своєю “технічною складністю”.

За даними Google, під час розслідування компанії виявилося, що Glupteba зараз пов’язана з приблизно мільйоном скомпрометованих пристроїв Windows.

“Glupteba відома крадіжкою облікових даних та даних користувачів, майнінгом криптовалюти на заражених хостах та налаштуванням проксі для передання інтернет-трафіку інших людей через заражені машини та маршрутизатори”, – йдеться в повідомленні Google.

Компанія у своєму позові звинуватила Старовікова, Філіппова та 15 неназваних фігурантів, зокрема, у комп’ютерному шахрайстві та зловживанні й порушенні прав на торговельну марку.

Старовіков і Філіппов не змогли одразу прокоментувати звинувачення, пише ВВС.

Liked the article?
Help us be even more cool!