Google підписала угоду про закупівлю ядерної енергії для підтримки технологій ШІ
Корпорація Google підписала першу в світі корпоративну угоду про закупівлю ядерної енергії від кількох малих модульних реакторів (SMR), які розробить компанія Kairos Power. Зокрема, для підтримки технологій штучного інтелекту, повідомляється у блозі компанії 14 жовтня.
Компанія зазначає, що це дозволить забезпечити роботу глобальних центрів обробки даних і офісів компанії.
Google зазначає, що ця угода є важливою з двох причин:
- Енергетичні мережі потребують нових джерел електроенергії для підтримки технологій штучного інтелекту, які сприяють великим науковим досягненням, покращують послуги для бізнесу й клієнтів, а також сприяють національній конкурентоспроможності й економічному зростанню.
- Ядерні рішення є чистим, цілодобовим джерелом енергії, яке надійно задовольнятиме енергетичні потреби, постачаючи безвуглецеву енергію щогодини, щодня. Розбудова цих джерел енергії у тісній співпраці з місцевими громадами сприятиме швидкому зниженню викидів вуглецю в електромережах по всьому світу.
Також компанія пояснила, що угода є частиною корпоративної програми з розробки й комерціалізації широкої добірки передових технологій чистої електроенергії. Вона має забезпечити роботу глобальних центрів обробки даних і офісів компанії. Цей підхід доповнить використання компанією змінних відновлюваних джерел на кшталт енергії сонця й вітру та допоможе досягти наших амбітних цілей цілодобового використання безвуглецевої енергії й нульового рівня викидів.
“Наступне покоління передових ядерних реакторів пропонує нові можливості для прискорення впровадження ядерних технологій завдяки своєму спрощеному дизайну й надійності. Менший розмір і модульна конструкція можуть прискорити будівництво, розширити діапазон місць, де їх можна встановлювати, і зробити фінальні результати проєкту більш передбачуваними”, – зазначили в Google.
Технологія Kairos Power використовує систему охолодження на основі розплавленої солі в поєднанні з керамічним паливом у формі кульок, що дозволяє ефективно передавати тепло до парової турбіни для вироблення електроенергії. Ця пасивно безпечна система дозволяє реактору працювати при низькому тиску, що спрощує механізм реактора і робить його фінансово доступнішим.
Help us be even more cool!