ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Google передає поліції дані про користувачів біля місць скоєння злочинів

17.04.2019, 16:22

Компанія Google передає американським правоохоронцям дані про користувачів біля місць скоєння злочинів. Поліцейські щонайменше з 2016 року користуються сервісом відстежування місцеперебування користувачів Google. Про це йдеться у матеріалі The New York Times, повідомляє Platfor.ma.

Пристрої Google за замовчуванням відстежують історію пересувань своїх користувачів. Ця інформація має бути конфіденційною та доступною лише власнику смартфона, проте геодані також легко отримати з історії додатків, пошуку або інших сервісів компанії.

Як і інші компанії в Америці, Google зобов’язаний надавати владі дані про користувачів за рішенням суду. Але виявилося, що Google відкриває поліції та ФБР дані не лише про підозрюваних, але й про інших користувачів, які можуть потенційно бути цікавими слідству.

База даних історії місцеперебування має назву Sensorvault. Вона містить детальну інформацію про геолокацію сотень мільйонів пристроїв у всьому світі. Під час розслідування поліція подає Google запит на інформацію про всі пристрої, помічені в певній зоні за певний період часу.

Google передає дані з Sensorvault, позначаючи пристрої анонімними ідентифікаційними номерами. Детективи шукають серед них релевантні до злочину за розташуванням та схемою пересування. Скоротивши поле пошуку до кількох пристроїв, які належать підозрюваним чи потенційним свідкам, компанія розкриває імена та іншу інформацію про користувачів.

Самі поліцейські відгукуються про співпрацю з Google позитивно, але підкреслюють, що це лише один з інструментів слідства. Використання даних користувачів Google у розслідуваннях ілюструє феномен, який називають “побудуй, і вони прийдуть”: щоразу, коли технологічна компанія створює систему, яку теоретично можна використовувати для стеження, в її двері стукають правоохоронні органи.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!