ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Getty Images заборонила операції зі згенерованими нейромережами картинками

26.09.2022, 11:31
Фото – cedia.edu.ec
Фото – cedia.edu.ec

Getty Images заборонила завантажувати та продавати ілюстрації, створені за допомогою нейромереж на кшталт DALL-E чи Stable Diffusion. Про це генеральний директор Getty Images Крейг Пітерс заявив The Verge, повідомляє AIN.ua.

Причиною такого рішення є питання про законність використання таких зображень, заявив Пітерс.

Як пише видання, нейромережі, такі як Stable Diffusion, навчаються створювати нові картинки, вивчаючи різні зображення, включно з тими, що захищені авторським правом. Вони беруть їх в особистих блогах художників, новинних сайтах і фотосервісів, зокрема Getty Images. Таке використання контенту є законним у США, оскільки підпадає під дію доктрини сумлінного використання. 

Але доктрина сумлінного використання забезпечує слабший захист подальшої комерційної діяльності з результатами роботи нейромереж, наприклад продажу згенерованих ними фотографій. Крім того, деякі художники, чиї роботи були зібрані та імітовані нейромережами, вже закликають ухвалити нове законодавство для регулювання цієї сфери.

“Існують реальні занепокоєння щодо авторських прав на результати роботи цих нейромереж і нерозв'язані проблеми з правами на зображення, метадані зображення та тих осіб, які містяться на зображенні”, – сказав генеральний директор Getty Images Крейг Пітерс. 

Пітерс зазначив, що продаж контенту, створеного штучним інтелектом, потенційно може наражати користувачів Getty Images на юридичний ризик. Хоча він відмовився повідомити, чи отримувала Getty Images судові скарги.

Getty Images є не єдиним представником індустрії, який почав боротися з нейромережами та згенерованим контентом. Один з найбільших конкурентів Getty Images, Shutterstock, схоже, обмежує деякі можливості комерційного використання згенерованих зображень, але ще не запровадив конкретні правила заборони матеріалів. 

Інші платформи також почали видаляти нейромережні зображення, але переважно не посилаючись на захист клієнтів. Наприклад, мистецький сайт FurAffinity заявив, що заборонив штучний інтелект, оскільки він підриває роботу художників.

“Програми штучного інтелекту та машинного навчання (DALL-E, Craiyon) використовують роботи інших художників для створення контенту. Цей створений вміст може посилатися на сотні, навіть тисячі творів інших художників для створення похідних зображень. Наша мета – підтримати артистів та їхній контент. Ми не віримо, що в інтересах нашої спільноти маємо допускати на сайт вміст, створений штучним інтелектом”, – йдеться в заяві FurAffinity.

Генеративні нейромережі, що створюють зображення за загальним текстовим описом за останні пів року зробили величезний стрибок у якості, доступності та можливостях використання. Деякі з них випускаються за ліцензіями, які дозволяють комерційне використання. 

Отже, автором зображення вважається той, хто ввів у нейромережу текстовий опис. На ньому лежить уся відповідальність за незаконне використання реальних об’єктів, людей чи торговельних марок, проте ця людина має також право продавати згенеровані зображення.

Заборона на розповсюдження таких зображень у фотобанках виглядає дещо дивною та підриває один з основних напрямів для використання та розвитку генеративних нейромереж. Так, це на деякий час убезпечує художників та фотографів від втрати роботи. Проте рано чи пізно покупці самі відкриють для себе нейромережі та, можливо, відмовляться і від фотографів, і від фотобанків, пише видання.

Liked the article?
Help us be even more cool!