ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Galka виграло апеляцію в нардепа і не спростовуватиме про нього інформацію

Івано-Франківський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції, яким той зобов'язав онлайн-видання “Galka” спростувати інформацію про народного депутата Ігоря Фріса.

Таке рішення апеляційний суд ухвалив 25 січня, задовольнивши скаргу компанії “Агентство правових технологій”, яка є засновницею інтернет-видання “Galka”, повідомляє Суспільне.

Компанія оскаржувала рішення Івано-Франківського міського суду від 16 листопада 2023 року. Ним суд зобов’язав видання опублікувати спростування інформації на сайті про те, що Ігор Фріс є одним з нардепів, які відмовилися підписувати звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука про позбавлення повноважень депутатів, які були обрані від заборонених проросійських партій.

“Рішення Івано-Франківського міського суду від 16 листопада 2023 року скасувати. У задоволенні позову Фріса Ігоря Павловича до ТзОВ “Агентство правових технологій”, Боднарчука Назара Богдановича про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації відмовити”, – оголосив суддя Віктор Барков. Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її ухвалення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду в касаційному порядку впродовж 30 днів.

На початку засідання адвокат нардепа з Прикарпаття Ігоря Фріса Андрій Сторожук клопотав долучити заяву про спростування інформації, а також скриншоти публікацій із сайту “Galka”. Вони, за його словами, є доказами того, що в матеріалах цього медіа систематично негативно висвітлювали діяльність Ігоря Фріса, а також мають ознаки тиску на міський та апеляційний суди. Адвокат апелянта Євген Воробйов відповів, що ці докази не стосуються предмета спору. За словами судді, що головує, Віктора Баркова, клопотання від адвоката Ігоря Фріса надійшло до апеляційного суду за кілька хвилин до початку засідання. Суд його не задовольнив.

“Відповідно до вимог цивільно-процесуального кодексу апеляційним судом нові докази оцінюються з виключних підстав. Таких підстав представником позивача не надано”, – повідомив Віктор Барков.

За словами адвоката апелянта Євгена Воробйова, суд першої інстанції зобов’язав спростувати правдиву інформацію, адже на неї “Агентство правових технологій” має докази. “Дійсно він не підписував звернення Дунди (депутата ВРУ. – Ред.). Відповідну відповідь на запит надав Дунда і громадський рух “Чесно”. Сам позивач не вважав інформацію, яку спростовує суд, недостовірною. Предметом спору позивачем був визначений тільки заголовок”, – зазначив Воробйов.

Адвокат нардепа Андрій Сторожук підтвердив, що оскаржувався саме заголовок статті на сайті “Galka”, а також перший абзац, де є посилання на конкретну людину – Ігоря Фріса.

“Інформація не перевірялася перед видачею цієї статті, а почала перевірятися тільки після позову. Додані нами документи, тобто законопроєкти, три депутатські звернення на того ж Стефанчука про заборону діяльності ОПЗЖ, додані до позовної заяви, і вони спростовують такі заголовки в поєднанні з першим абзацом статті на сайті “Galka”, – сказав Сторожук.

Після повернення з нарадчої кімнати суддя Віктор Барков зачитав рішення про те, що Івано-Франківський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу “Агентства правових технологій”.

Нардеп Ігор Фріс на цьому судовому засіданні не був. У коментарі Суспільному він сказав, що планує подавати касаційну скаргу, адже вважає, що на сайті “Galka” спотворили інформацію щодо нього.

“Написано: “Нардеп Фріс не підписав звернення по ОПЗЖ. Я підписав три інші. Про яке йдеться? Це ж зверху написано і читається великими буквами. А може, вони говорили про інше моє звернення, яке вважали, що я його не підписав, а я їх підписував. Це ми просили поправити, і все. Було б написано: “Депутат Фріс не підписав звернення Дунди, натомість підписав три інші звернення”, тоді жодних проблем немає”, – сказав Фріс.

За його словами, він не підписував звернення про позбавлення нардепів ОПЗЖ повноважень, яке ініціював народний депутат Олег Дунда, адже йому не надали тексту цього звернення. “Автор цього звернення, який запропонував його підписати, озвучив: “Підпишеш те-то й те-то звернення про те-то?” Я йому озвучив, що “те-то” суперечить Конституції, тому дай мені подивитися текст звернення, і тоді ми визначимо: підписувати його чи ні. Я не відмовлявся підписувати вказане звернення, а запропонував подати його текст і наголосив на тому, що три звернення вже підписані. Він фізично не надавав абсолютно”, – додав Фріс.

Головний редактор “Galka”, директор “Агентства правових технологій” Роман Турій зазначив,  що опублікувати матеріал “Нардеп з Прикарпаття не підписав звернення про позбавлення нардепів ОПЗЖ повноважень, – Чесно” вирішили, адже інформація в ньому є суспільно важливою.

“Ми побачили її на сайті руху “Чесно”, який є загальновизнаним і таким, що заслуговує на довіру, громадським рухом. Ми передрукували собі цей матеріал, бо вважаємо, що жителі Прикарпаття мають знати, чим займаються наші нардепи у ВРУ”, – сказав Турій.

За його словами, заголовок до публікації мав дати розуміння читачу, про що буде ця стаття. “І заголовок чітко підтвердив той факт, що нардеп з Прикарпаття не підписав конкретне звернення. І далі в статті йшлося пояснення про конкретне звернення з таким-то номером, від такого-то нардепа”, – додав Турій.

На запитання кореспондентки Суспільного, чому в публікації не згадали інші звернення Фріса, він відповів: “Чесно, ми цього не знали. На жаль, обмежені наші ресурси журналістів стежити за кожним кроком кожного нардепа. Це я об’єктивно кажу, але це не свідчить про якесь упереджене ставлення. Про те, що нардеп є автором альтернативних законопроєктів, ми дізналися пізніше. І про це також є багато альтернативних матеріалів на нашому сайті”.

Роман Турій зазначив, що готовий брати участь у розгляді касаційної скарги на рішення Івано-Франківського апеляційного суду, якщо її подасть Ігор Фріс.

Liked the article?
Help us be even more cool!