ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Французький науковець розіграв користувачів Twitter, видавши за знімок зірки фото ковбаски

05.08.2022, 15:41
Фото – @EtienneKlein
Фото – @EtienneKlein

Відомий французький науковець, директор досліджень Французької комісії з атомної енергії та альтернативних джерел енергії Етьєн Кляйн розіграв користувачів Twitter, видавши за фотографію зірки знімок ковбаски чоризо, повідомляє “Європейська правда”.

Кляйн 31 липня опублікував фотографію, зроблену, за його словами, телескопом “Джеймс Вебб”. На ній нібито зображено найближчу відому до Сонця зірку Проксима Центавра.

“Цей рівень деталізації… День за днем відкривається новий світ”, – підписав науковець зображення.

Пост поширили й прокоментували тисячі користувачів, які, вочевидь, припустили, що відомий вчений не поширюватиме неправду. Деякі все ж виявили схожість між нібито зіркою, розташованою на відстані 4,25 світлового року від Землі, та іспанською ковбаскою.

Пізніше Кляйн прокоментував свій твіт: “Що ж, коли настає час для аперитиву, когнітивні упередження, здається, просто в ударі... Тож стежте за ними. Згідно із сучасною космологією, жодного об’єкта, що належить до іспанської ковбаси, немає ніде, крім Землі”.

“Зважаючи на деякі коментарі, я відчуваю потребу пояснити, що цей твіт, який показує нібито знімок Проксими Центавра, був формою розваги. Навчімося остерігатись аргументів авторитетів так само, як і спонтанного красномовства певних образів”, – додав учений.

В інтерв’ю французькому виданню Le Point він сказав: “Це я вперше опублікував жарт, з огляду на те що я в соціальних мережах радше як науковий авторитет. Добра новина полягає в тому, що деякі люди зрозуміли трюк”.

На думку Кляйна, його жарт показує, “що в соціальних мережах фейкові новини завжди мають більший успіх, ніж справжня інформація”.

 
Liked the article?
Help us be even more cool!