ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Facebook заблокував групу, яка поширювала фейки про коронавірус

21.07.2020, 14:28
Фото – doblellave.com
Фото – doblellave.com

Facebook закрив одну з найбільших "антимаскових" груп на своїй платформі за порушення політики щодо дезінформації про COVID-19. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на The Verge.

Зазначається, що група Unmasking America ("Демаскування Америки") мала понад 9000 учасників. У розділі "Про себе" причиною створення зазначено "поширення правди про маски". У групі було кілька міфів, які вже неодноразово спростовувалися: про те, що маски нібито перешкоджають вільному надходженню кисню та чинять негативний психологічний вплив. “Це психологічний якір для придушення, поневолення та когнітивної покори. Коли ви носите маску, ви підтверджуєте, що всі люди небезпечні, інфекційні та загрозливі”, – йшлося в одному з дописів.

Як зазначає The Verge, це одна з десятків таких груп, які легко знайти у Facebook за запитом "демаскування". Деякі з них приватні, тобто адміністратор групи має затвердити нових членів, перш ніж вони долучаться. Ці групи у Facebook створюються для людей, які не хочуть носити маски. Тим часом Американські центри контролю та профілактики захворювань рекомендують людям носити маски у всіх зонах загального користування, що має обмежити поширення вірусу.

Facebook робив спроби зупинити потік дезінформації щодо коронавірусної хвороби. Зокрема, зазначається, що компанія поставила 50 мільйонів попереджувальних знаків на пости, пов’язані з COVID-19, а з 1 березня 2,5 мільйона дописів про продаж масок, санітайзерів та тестових наборів вилучили з платформи.

 

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!