Facebook видалив допис авторки подкасту Громадського радіо "Це про нас" про українських болгар
Соцмережа Facebook видалила допис авторки подкасту Громадського радіо "Це про нас" Вікторії Єрмолаєвої щодо українських болгар.
Про це Вікторія повідомила на своїй Facebook-сторінці.
"Facebook видалив мій допис, у якому я розповідала про українських болгар. Допис, де були коментарі з подякою, та понад 300 шерів. Їх я отримала "обманним шляхом", як каже Facebook. А проблема в тому, що проросійським ботам не сподобався контент. Що ж, значить, все ми робимо правильно", – написала Вікторія.
У коментарі ІМІ авторка подкасту "Це про нас", заступниця головної редакторки Громадського радіо Вікторія Єрмолаєва розповіла, що всього на Громадському радіо вийшло 10 серій просвітницького культурно-історичного подкасту "Це про нас":
"Це історії боротьби, виживання та викликів сьогодення корінних народів Криму (кримських татар, кримчаків та караїмів) та унікальних етнічних культур Приазов'я та Причорномор'я, що перебувають у загрозливому стані (надазовські греки, турки-месхетинці, вірмени, болгари, гагаузи). Від часів переселень та репресій з боку Російської імперії, Радянського Союзу до сьогоднішнього протистояння російській агресії та окупації. Ми дослідили, як народи України, незважаючи на все це, зуміли зберегти унікальні культури та традиції і наскільки важливо зберігати національну пам’ять".
Авторка зауважила, що у всіх серіях вона зачіпає тему репресій щодо українських народів: починаючи від Російської імперії і Радянського Союзу і закінчуючи сучасною Росією. Останній випуск проєкту – про українських болгар.
"Саме він у соцмережах зібрав найбільше негативних коментарів від російських ботів: мовляв, ви брешете і перекручуєте історію. Пост із посиланням на подкаст широко розійшовся саме в Болгарії, звідти було близько 300 репостів. Здебільшого зі словами подяки, але й під цими репостами збиралися коментарі з хейтом. Проблема в тому, що питання національних меншин у Болгарії гостре, бо російська пропаганда активно його використовує. У них є наратив, що в Україні болгарам не дають життя, що болгар утискають та порушують їхні права. А подкаст каже, що це не так. Зрештою, мабуть, через велику кількість скарг на мій пост Facebook його видалив. Хоча в самому пості не було жодного слова, яке б порушувало правила спільноти", – додала Вікторія.
Видалення допису вона оскаржила, але відповіді від адміністраторів соцмережі поки не отримала.
Help us be even more cool!