ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Facebook не може гарантувати відсутність втручань у вибори Європарламенту – Цукерберг

03.04.2019, 10:14
Фото - dw.com

Facebook не може повністю виключити ймовірності втручання в майбутні вибори в Європейський парламент. Про це 2 квітня заявив керівник Facebook Марк Цукерберг в інтерв’ю ірландському телеканалу RTE, повідомляє DW.

Зокрема, Цукерберг зазначив, що соцмережі вдалося досягти великого прогресу. “Однак у світі, де держави намагаються втрутитись у вибори, не існує якогось конкретного засобу, який ми могли б застосувати, щоб остаточно розв'язати проблему”, – підкреслив він.

Платформи соцмережі Facebook, до якої належать, зокрема, й Instagram, а також месенджер Whatsapp, використовуються політиками в передвиборних кампаніях. Однак соцмережі використовують і для поширення фейкової інформації та закордонного впливу. Так, спецслужби США проводять розслідування щодо можливого втручання Росії у вибори президента країни в 2016 році.

Як зазначив Цукерберг, з 2016 року пройшло вже багато важливих виборів, і за цей час “навряд чи були зафіксовані подібні інциденти”. На думку глави Facebook, це доводить, що заходи, зроблені концерном для запобігання втручанню, мали ефект. “Це безперервні перегони озброєнь, у яких ми постійно розвиваємо наші захисні заходи, однак і ці підступні уряди розвивають свою тактику”, – нагадав Цукерберг.

Раніше Facebook анонсував жорсткість правил політичної реклами напередодні травневих виборів у Європарламент. Крім того, під час виборів має працювати новий віртуальний ситуаційний центр, куди стікатиметься інформація про можливі порушення і фейки.

Вибори в Європарламент відбудуться в країнах Євросоюзу з 23 до 26 травня 2019 року.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!