ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Facebook хоче заблокувати британський груповий позов на $3,7 млрд щодо ринкового домінування

31.01.2023, 10:30

Facebook попросив лондонський суд заблокувати груповий позов на суму до 3 мільярдів фунтів ($3,7 мільярда доларів) за звинуваченнями у зловживанні ринковим домінуванням для монетизації особистих даних користувачів.

Проти материнської компанії Facebook – корпорації Meta Platforms – позиваються близько 45 мільйонів користувачів Facebook у Великобританії, пише Reuters.

Правознавиця Ліза Ловдаль Ґормсен, позивачка в справі, стверджує, що користувачі Facebook не отримали належної компенсації за ті персональні дані, які вони були змушені надати, щоб користуватися платформою.

За словами її адвокатів, Facebook має компенсувати користувачам ту суму, яку вони б отримали, якби Facebook не займав домінантну позицію на ринку соцмереж.

Втім, у Meta заявили, що позов "цілком безпідставний" і що його розгляд має бути припинений. Юристи компанії сказали, що зазначені позивачкою втрати не враховують "економічної цінності" послуг, які надає Facebook.

Адвокати Ловдаль Ґормсен попросили Апеляційний суд з питань конкуренції класифікувати справу як колективне провадження – категорія британського судочинства, яка умовно відповідає американському груповому позову.

Рішення про те, чи вважати справу колективним провадженням, залежатиме від того, чи визнає суд доцільним розглядати індивідуальні позови разом, а не кожен окремо.

Роніт Крайсберґер, яка представляє інтереси Ловдаль Ґормсен, заявила суду, що "практики оброблення даних Meta порушують заборону на свавільну діяльність з боку компаній, які домінують на ринку".

"Meta, безперечно, є за що відповісти в суді", – стверджує Крайсберґер.

Втім, за словами адвокатів Meta, позов безпідставно припускає, що будь-який "додатковий прибуток", який може отримати компанія, дорівнює фінансовим збиткам окремих користувачів Facebook.

Цей підхід "жодним чином не враховує значної економічної цінності послуг, які надає Facebook", зазначила в судовій документації Марі Деметріу.

За її словами, оцінка загальної суми збитків потенційних позивачів, запропонована Ловдаль Ґормсен – 3 мільярди доларів, включно з відсотками,  є "щонайменше кричущим перебільшенням".

Liked the article?
Help us be even more cool!