ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Естонські видання виступили зі спільним протестом проти підвищення податку з обігу для ЗМІ

22.06.2023, 10:39
Фото – ERR
Фото – ERR

Найбільші газети Естонії вийшли з однаковою смугою, оформленою у вигляді некролога. У такий спосіб видання висловили протест проти рішення уряду Каї Каллас підвищити ставку податку з обігу для ЗМІ, повідомляє ERR.

На смузі чорного кольору зображена лідерка Партії реформ і прем'єр-міністерка Кая Каллас і написано: "Кає Калласе, ви справді проти фактів, діалогу, демократії?"

Далі перелічуються аргументи проти підвищення податку для ЗМІ.

Неясно, хто саме ініціював несподіване рішення щодо підвищення податку з обігу для ЗМІ. Незважаючи на активне лобіювання з боку видань та скоординовану гучну критику, рішення уряду скасувати не вдалося, і на початку тижня відповідний закон був ухвалений.

І уряд, і сама Каллас обґрунтували підвищення податку з обігу для ЗМІ потребою залучення всіх секторів до покращення безпеки та балансу бюджету Естонії. Передбачається, що підвищення податку принесе державі додатковий дохід від трьох до чотирьох мільйонів євро.

Нещодавно підвищення податку для ЗМІ з 5 до 9% у передачі "Esimene stuudio" на каналі ETV від імені коаліції коментував лідер Eesti 200, речник Рійгікогу та колишній журналіст Лаурі Хуссар.

За словами Хуссара, Eesti 200 визнала, що податок з обігу для підприємств із розміщення не має підвищуватися до 22%, тому довелося знайти компроміс, який дозволив би підвищити ставку податку менше. Потім зайшлося про підвищення податку з обігу для ЗМІ, і Хуссар заявив, що ЗМІ з цим упораються.

"Коли я був головою ради Естонського союзу газет і головним редактором Postimees п'ять років тому, податок з обігу на дигітальну передплату становив 20%. Тож у недалекому минулому цей податок для медіавидань був значно вищим. Тому я вважаю, що ці дев'ять відсотків не є чимось таким, що вдарить по естонській журналістиці так сильно, що вона не зможе впоратися з цим.  

Представники газет заявили, що підвищення податку може спричинити скорочення до ста журналістів.

Liked the article?
Help us be even more cool!