ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

ЄСПЛ зареєстрував скаргу Telegram на штраф за відмову надати ФСБ інформацію

14.05.2018, 13:45

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував скаргу Telegram на штраф у розмірі 800 тис. рублів за відмову надати ФСБ ключі шифрування повідомлень від користувачів. Про це повідомив адвокат компанії Дамір Гайнутдінов, повідомляє Укрінформ з посиланням на російські ЗМІ.

“ЄСПЛ зареєстрував нашу скаргу на штраф у 800 тис. рублів, а також був повідомлений про судове рішення, що санкціонувало блокування Telegram. Нам запропонували подати з цього приводу повну скаргу на окремому формулярі”, - сказав юрист.

Мирова судова дільниця № 383 Міщанського району Москви раніше визнала компанію Telegram Messenger LLP винною за ч. 2 ст. 13.31 КоАП РФ ("Невиконання організатором поширення інформації в інтернеті обов'язку зберігати і (або) надавати правоохоронним органам інформацію про факти прийому, передачі, доставки та (або) обробки повідомлень, якими обмінюються користувачі, а також інформацію про цих користувачів") і оштрафувала на 800 тис. рублів.

У позові зазначено, що 12 липня 2017 року ФСБ Росії направила генеральному директору компанії Павлу Дурову запит про необхідність надання інформації для декодування повідомлень з терміном виконання до 19 липня щодо шести номерів, які використовують цей месенджер. У зазначений термін запит не був виконаний, будь-якої інформації від Telegram не надійшло.

Пізніше Керівництво месенджера Telegram також звернулося до Верховного суду Росії з адміністративним позовом про визнання недійсним цього наказу ФСБ РФ, який встановлює процедуру надання відомству ключів для декодування повідомлень. Суд визнав наказ законним.

6 квітня 2018 року Роскомнагляд подав позов до суду з вимогою заблокувати Telegram у Росії. Таганський суд вимогу задовольнив та ухвалив заблокувати месенджер негайно.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!