ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Експертка ІМІ розповіла, як координує акції з блокування російських і білоруських фур у Польщі

22.03.2022, 20:04
Фото з фб-сторінки Ірини Земляної
Фото з фб-сторінки Ірини Земляної

Медіаекспертка  ІМІ Ірина Земляна разом з активістами блокує російські вантажівки на польсько-білоруському кордоні. Про це повідомляє ДМ з посиланням на  Zaxid.Net.

Рух на підтримку санкцій проти Росії та Білорусі започаткували півтора тижня тому українці, які після початку повномасштабної війни в Україні переїхали до Польщі.

Спочатку, 12 березня, на автошляхи вийшли 50 активістів у пункті Кукурики – Козловичі. Цю акцію розігнала польська поліція. Водночас охоронці порядку поводилися ввічливо і коректно.

Надалі активісти вивчили правила та перед проведенням "блокування" беруть офіційні дозволи. Серед координаторів акцій – експертка Інституту масової інформації Ірина Земляна.

"Блокування було цілодобове, все як у кращі часи Майдану. У нас є вогнище, де ми гріємося, канапки й так далі. Ми постійно чергувалися: тих, хто втомився, відвозили у Варшаву, а звідти привозили нових людей", – розповідає Ірина про атмосферу на дорогах.

За її словами, офіційні дозволи видаються на короткочасний період. Однак і його досить, щоб далекобійники згадали про Маріуполь і Харків.

"Якщо навіть ми пішли з кордону, то черга з фур складає понад 55 км. І за один день ці фури не проїдуть. Тому не можна сказати, що ми пішли й вони одразу звільнили кордон. Цей протест зробив незручності ще на декілька діб, і можна сказати, що блокування все одно є, навіть якщо нас там немає", – розповідає Ірина Земляна.

За її словами, російські водії активістам погрожують. Також перевізники кажуть, що пишаються війною, яку розпочав Володимир Путін.

Утім, автошляхами організатори акцій не обмежуються. Активісти звертаються до власників бізнесу, які продовжують співпрацю з Росією, та до європейських політиків. "Ми розуміємо, що ми не зможемо назавжди перекрити [рух вантажівок]. Це є способом тиску, і ми його активно використовуємо. Паралельно ми будемо адвокувати своє рішення в інших кабінетах, зокрема ми починаємо перемовини з власниками бізнесу, які використовують цей канал торгівлі, з європейськими, польськими політиками. Це невидимий фронт боротьби, але ми зараз починаємо тиск на них", – каже Ірина Земляна.

Найпомітнішою для організаторів акцій стала підтримка прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького. Він запропонував Європейському Союзу на наступному засіданні Ради Європи розглянути питання про повне припинення торгівлі з Росією.

Liked the article?
Help us be even more cool!