ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Екс-прем'єра Словенії оштрафували за образу журналісток

22.01.2019, 15:43
Фото - Алеш Чернівець, Дело/slovenskenovice.si

Місцевий суд у Веленє (Словенія) оштрафував на шість тисяч євро голову Словенської демократичної партії, колишнього прем'єр-міністра країни Янеза Яншу за образу двох працівниць телерадіокомпанії RTVS. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Slovenske Novice.

Суд підтвердив своє попереднє рішення щодо накладення штрафу та зобов'язав Яншу додатково покрити судові витрати в розмірі 513 євро.

У повідомленні, опублікованому у Twitter 2016 року, політик назвав двох журналісток “хвойдами”. Янша стверджував, що він використав цей термін, щоб описати їхню роботу, і що вони опублікували брехню про його партію.

Свій допис Янша зробив після того, як вийшов матеріал про те, що деякі члени Словенської демократичної партії нібито пов'язані з ультраправими екстремістськими організаціями і, зокрема, з Facebook-спільнотою “Легіони смерті”.

У листопаді 2018 року політика засудили до трьох місяців умовного позбавлення волі у зв'язку зі справою.

Янез Янша - союзник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Партія Янши отримала більшість голосів на загальних виборах у Словенії в червні, але не одержала парламентської більшості.

Він був прем'єром Словенії в період 2004-2008 років та з 2012-2013 років. На початку 2013 року його уряд звинувачували в корупції під час купівлі фінських танків Patria. Після цього коаліційний уряд отримав вотум недовіри від парламенту.

Під час передвиборчої кампанії Янша широко використовував антимігрантську риторику та отримав підтримку від Орбана.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!