ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Директором Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, став Маркіян Ключковський

28.06.2023, 14:36
Фото – тг-канал Ігоря Табурця / Начальник Черкаської ОВА
Фото – тг-канал Ігоря Табурця / Начальник Черкаської ОВА

Виконавчим директором Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, призначено засновника і партнера юридичної фірми "Астерс", члена дорадчої ради Школи права Українського католицького університету Маркіяна Ключковського.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив сам Ключковський.

За його словами, напередодні в Страсбурзі відбулося перше засідання Конференції учасників Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України. 

"Відучора реєстр почав існувати не тільки формально, але й на практиці. Затверджені перші статутні органи реєстру, його тимчасовий бюджет та визначені перші кроки його роботи. А ще – визначено виконавчого директора реєстру. Це та частина, яка несе для мене особливо сейсмічні зміни, бо мені випала честь бути призначеним на цю посаду", – повідомив Ключковський.

Минулого тижня уряд номінував Ключковського на посаду, а вчора держави – учасниці реєстру, яких наразі 45, консенсусом схвалили його кандидатуру.

За словами виконавчого директора, попереду – запуск реєстру в практичному сенсі, щоб він почав реєструвати вимоги про відшкодування і докази якомога швидше. Амбітна мета – зробити це до кінця цього року.

Паралельно триватимуть перемовини з G7, ЄС та країнами-членами, ширшою спільнотою держав щодо створення повноцінного компенсаційного механізму. Проєкт міжнародного договору вже готується, зазначив Ключковський.

"Акцентуємо й на питаннях російських активів та їх конфіскації – працюємо на багатосторонніх та двосторонніх майданчиках над існуючими пропозиціями і готуємо нові", – додав він.

Угоду про реєстр збитків від агресії РФ ухвалили в травні 2023 року на саміті Ради Європи в Ісландії.

Як повідомляв ІМІ, в Україні повноцінно запрацював Єдиний реєстр зброї. Зокрема, тепер громадяни зможуть легко отримувати інформацію про свою зареєстровану зброю.

Liked the article?
Help us be even more cool!