ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Дві організації вийшли з партнерів НСЖУ по Індексу фізичної безпеки журналістів

26.04.2018, 15:45
Фото - detector.media

Центр інформації про права людини та Донецький інститут інформації вийшли з партнерів НСЖУ по Індексу фізичної безпеки журналістів. Натомість до числа партнерів увійшла ГО “Платформа прав людини”, повідомляє “Детектор медіа”.

Відповідно до презентованої 25 березня в Національній спілці журналістів України Методики моніторингу фізичних атак на журналістів та працівників ЗМІ (Індекс фізичної безпеки журналістів України), організаціями-партнерами Індексу стали: НСЖУ, ГО “Інформаційна безпека”, Академія української преси, Інститут розвитку регіональної преси і “Платформа прав людини”.

Тоді як донедавна партнерами НСЖУ по формуванню Індексу фізичної безпеки журналістів були: Центр інформації про права людини, Академія української преси, ГО “Інформаційна безпека”, Інститут розвитку регіональної преси і Донецький інститут інформації.

Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик на запитання видання про причини виходу з партнерів Індексу відповіла: “Нас запросили на презентацію самого Індексу восени. Оскільки він не включав випадки по Криму, нас попросили долучитися, щоб це була цілісна картинка. І надалі від наших колег й інших партнерських організацій саме до тієї інформації, яку подавала НСЖУ по підконтрольних територіях, виникли запитання. Відповідно, ми поцікавилися, на підставі якої методології вони зробили це дослідження. Кого вони вважають журналістом, кого не вважають. Також ми направили запитання щодо випадків, які були сумнівними. Ми були впевнені, що отримаємо детальні пояснення, однак ми їх так і не отримали, так само, як і з методологією. І тому ми, власне, відізвали нашу петицію і попросили далі не вказувати нас партнерами цього продукту”.

Водночас видання поки що не отримало відповіді керівника Донецького інституту інформації Олексія Мацуки, оскільки з ним наразі неможливо зв’язатися.

Нагадаємо, про започаткування власного Індексу фізичної безпеки журналістів України НСЖУ оголосила ще на початку літа 2017 року. Спілка заявила, що включатиме до Індексу всі випадки перешкоджання діяльності журналістів, тиску і нападів. Серед партнерів Індексу були зазначені кілька громадських організацій. На прохання інших громадських організацій оприлюднити методологію, згідно з якою робиться Індекс фізичної безпеки журналістів України, НСЖУ та деякі її партнери відповідали, що "вона вдосконалюється".

16 березня українські медійні організації заявили про недовіру керівництву НСЖУ та інформації, яку воно оприлюднює щодо стану свободи слова та стану українського медіаринку. Заяву підписали Інститут масової інформації, “Детектор медіа”, Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, Центр демократії та верховенства права, “Інтерньюз Україна”, Могилянська школа журналістики, фундація “Суспільність” та асоціація “Спільний простір”.

25 квітня НСЖУ разом з партнерами презентувала Методику моніторингу фізичних атак на журналістів та працівників ЗМІ (Індекс фізичної безпеки журналістів України), яка визначає, за якими критеріями випадки включаються до звіту.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!