ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Два політики подали до суду на членів Незалежної медійної ради

07.02.2019, 15:16

Політики Андрій Лесик і Євген Червоненко, які є активними учасниками ефірів телеканалу NewsOne, подали до суду на членів Незалежної медійної ради, яка знайшла в їхніх висловлюваннях мову ворожнечі та російську пропаганду.

Про їхні позови стало відомо під час засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, яка 7 лютого розглядала результати позапланової перевірки каналу NewsOne, повідомляє “Детектор медіа”.

Нацрада отримала листи від Євгена Червоненка й Андрія Лесика, які повідомили, що подали до суду на членів Незалежної медійної ради позови про захист честі й гідності та спростування інформації, поширеної у висновку НМР. Політики попросили Нацраду відкласти розгляд питання про результати перевірки NewsOne до результатів розгляду справи в суді, адже висновок Незалежної медійної ради мав стати одним з обґрунтувань рішення Нацради.

Заступниця голови Нацради Уляна Фещук сказала, що Національна рада готова долучитися до цього судового процесу на боці відповідачів.

Член Незалежної медійної ради, директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко сказав виданню, що відповідачами за позовом Андрія Лесика виступають голова НМР Наталія Лигачова, секретар НМР Ігор Розкладай і Центр демократії та верховенства права.

“Судовий позов поданий і безпосередньо проти ЦЕДЕМ, ми будемо захищати свою експертну позицію, яка є оціночними судженнями, оскільки експерти дають свою оцінку висловлюванням в ефірі NewsOne. Вважаю, що це є спробою тиску на діяльність громадських організацій”, – сказав Тарас Шевченко на засіданні Нацради.

Як повідомляв ІМІ, 10 грудня 2018 року Незалежна медійна рада дійшла висновку, що низка передач в ефірі телеканалу NewsOne протягом серпня-жовтня 2018 року транслювала мову ворожнечі та вислови, що виправдовували державу-агресора, а також порушувала журналістські стандарти. Серед них – програми за участю Андрія Лесика і Євгена Червоненка та їхні вислови.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!