ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Дослідження: 50% популярних в Україні фінансових застосунків мають російське походження

Фото – epravda.com.ua/
Фото – epravda.com.ua/

Більшість популярних в ​​Україні фінансових застосунків мають російське походження. Такими є результати дослідження фінтех-стартапу Saldo Apps та аналітичного сервісу для мобільних застосунків ASObot з групи IT-компаній Netpeak Group, повідомляє "Економічна правда".

Згідно з дослідженням, App Store та Google Play налічують понад 1000 застосунків для обліку персональних фінансів. З них популярні в Україні близько 100.

Дослідники зібрали інформацію про походження, кількість інсталів та доходи близько сотні застосунків цієї категорії. Розробники виявили, що 50% нових інсталів все ще припадає на застосунки, які зроблено в Росії.

“Українці просто не знають про походження тих застосунків”, – зазначив CEO Saldo Apps Радомир Новкович.

Проблема російських застосунків в Україні стоїть особливо гостро ще й тому, що крім грошей українці добровільно передають свої персональні дані.

Згідно з федеральним законом 152-ФЗ “Про персональні дані” персональні дані російських користувачів повинні зберігатися на території Росії та оброблятися федеральними органами державної влади.

“Якщо російські розробники не виділили окремі сервери поза межами Росії для зберігання даних українців, це може означати, що всі дії українських користувачів, включаючи донати на ЗСУ, фіксуються на території Росії”, – наголошують дослідники.

Розробники створили перелік застосунків для розпізнання серед них російських та уникнення спонсорування держави-агресора.

Серед 16 найпопулярніших російських застосунків в Україні команда розробників виділяє: Манібокс, Money manager, CoinKeeper, Zenmoney, Журнал витрат та інші.

Раніше Netpeak Group з Міністерством цифрової трансформації запустили ініціативу ReplaceRUwithUA про заміну софту російського походження українськими продуктами.

Saldo Apps – це частина Netpeak Group, фінтех-екосистема для самозайнятих осіб, мікробізнесів та фінансово освічених осіб у всьому світі.

Liked the article?
Help us be even more cool!