ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

До 25 жовтня – приймання заявок на отримання гранту від WikiInvestigation

25.09.2019, 15:41

WikiInvestigation оголошує другу хвилю грантів на проведення антикорупційних розслідувань на суму до 500 євро.

Проєкт “Підтримка запобігання корупції та проведення розслідувань шляхом залучення громадськості на місцевому рівні" WikiInvestigation, який реалізує Фонд Інновацій та Розвитку (IDF) за фінансової підтримки Європейського Союзу, оголошує другу хвилю конкурсу на проведення антикорупційних розслідувань.

Головна мета конкурсу:

Провести розслідування корупційних правопорушень через платформу краудсорсингових розслідувань WikiInvestigation.

Автор розслідування має не просто описати корупційну схему, але й довести її за допомогою зібраних документів та крауду – громадських детективів, які отримуватимуть завдання для виконання від професіонала через платформу. На основі розслідування автор має написати заяву про вчинення правопорушення до відповідних антикорупційних органів.

У результаті другої хвилі конкурсу 25 авторів фахово проведених розслідувань отримають мінігранти в еквіваленті суми до 500 євро.

Вимоги до розслідування, автор якого претендуватиме на найвищий розмір гранту:

 • всеукраїнський масштаб;
 • системна корупція або корупційний злочин із сумою збитку, що перевищує 1 000 000 грн;
 • юридична кваліфікація відповідно до корупційних статей ККУ;
 • докази й доведення (документи, фотографії, посилання на відкриті ресурси (реєстри, бази даних, вебсайти, соціальні мережі  тощо);
 • проведення розслідування через платформу та за участю громадськості із зазначенням усіх, хто брав участь у розслідуванні;
 • заява про злочин або повідомлення про правопорушення, пов’язане з корупцією за результатами розслідування;
 • поширення інформації щодо проведення розслідування або із закликом до виконання окремих завдань у соціальних мережах;
 • обсяг тексту розслідування не має перевищувати 6 тисяч знаків та містити посилання на першоджерела інформації, що були використані під час підготовки публікації.

Умови отримання гранту:

 • Усі апліканти мають бути зареєстровані на платформі WikiInvestigation.org.
 • Апліканти мають узяти участь в одному із семінарів від проєкту WikiInvestigation, що відбудеться в Києві. Транспортні витрати та проживання аплікантам не відшкодовуються (для зручності аплікантів буде проведено кілька семінарів у різні дати 25 вересня, 3 жовтня, 10 жовтня на 17:00).
 • Перед заповненням заявки апліканти мають опублікувати підозру про можливий корупційний злочин на платформі WikiInvestigation.org (посилання на підозру має бути в заявці на грант);
 • До кожної підозри апліканти мають сформулювати два питання або завдання, до виконання яких потрібно буде залучити крауд (посилання на питання / завдання мають бути в заявці на грант);
 • Також кожен аплікант повинен зробити пост у себе на facebook-сторінці з посиланням на підозру на платформі та закликом до спільного проведення розслідування для того, щоб залучити до нього якомога більше крауду (посилання на пост у facebook має бути в заявці на грант).

Етапи виплати та розмір гранту:

Перша фіксована сума в розмірі в еквіваленті 200 євро виплачується за результатами розгляду заявки на грант.

Заяви на грант приймаються з 1 серпня по 25 жовтня 2019 року. 

Заявку на грант можна заповнити тут.

Решта суми гранту – в еквіваленті 300 євро – виплачується за результатами проведення розслідування згідно із затвердженими вимогами та після публікації розслідування на платформі. 

Текст розслідування, що претендує на грант, має з’явитися на платформі краудсорсингових розслідувань не пізніше 1 січня 2020 року. 

Розмір другої частини гранту може коливатися та визначатиметься Комітетом центральних координаторів WikiInvestigation і залученими експертами для кожного апліканта окремо відповідно до виконаних автором вимог до розслідування.   

WikiInvestigation – це проєкт, створений для того, щоб об’єднати зусилля громадськості та протидіяти корупції за допомогою спільного виявлення та розслідування корупційних схем. 

Проєкт реалізується в п’яти пілотних містах – Харків, Одеса, Дніпро, Чернівці та Житомир – і розслідує корупцію в таких сферах: освіта, медицина, екологія та природні ресурси, соціальна сфера та кримінальна юстиція.

З усіх уточнювальних питань звертатися за електронною адресою info@wikiinvestigation.org.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!