ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

До 25 липня – приймання заявок на конкурс медіаініціатив "Рівні та вільні"

22.06.2021, 15:11
Фото - ccl.org.ua
Фото - ccl.org.ua

ГО “Центр громадянських свобод” оголошує конкурс на отримання премій для міжрегіональних журналістських команд з підготовки матеріалів на тему соціальної згуртованості, національної єдності та ідентичності в Україні в межах проєкту “Пункт 7” (офіційна назва “Сприяння соціальній згуртованості в Україні”), що реалізується в співпраці з Американською асоціацією юристів Ініціатива з верховенства права (ABA ROLI) .

Завданням конкурсу є висвітлення таких тем, як проблеми, пов’язані з дискримінацією та негативними стереотипами щодо етнічних та національних меншин, ЛГБТ, ВПО та інших; міжрегіональна єдність та спільна ідентичність; загальні проблеми людей зі Сходу та Заходу; політичні проблеми, пов’язані із соціальною згуртованістю; необхідність реформування та децентралізації.

Під соціальною згуртованістю організатори конкурсу розуміють готовність людей, які проживають на одній території, до спільних дій та співпраці заради скорочення нерівності, досягнення соціальної толерантності, подолання стереотипів та спільного реагування на виклики.

Обов’язковою умовою подання матеріалу на конкурс є співпраця журналістів з різних регіонів.

Усі відібрані журналісти матимуть можливість отримати консультацію від провідних експертів України на такі теми, як: соціальна згуртованість, протидія дискримінації та подолання негативних стереотипів, різноманіття та національна єдність

Формати медіаініціатив.

 • журналістські розслідування;
 • інформаційно-аналітичні матеріали;
 • мультимедійні продукти;
 • відеоісторії, подкасти;
 • інше.

Хто може взяти участь? 

 • двоє та більше журналістів з різних регіонів України, об’єднаних у команди авторів (індивідуальні заявки до участі в конкурсі прийматися не будуть).
 • у конкурсі можуть узяти участь заявки команд журналістів, які подаються від імені того журналіста, який має можливість отримувати винагороду як фізична особа – підприємець. 

Розмір та умови отримання винагороди.

 • Розмір винагороди для однієї команди становить не більш ніж 2000 доларів (еквівалент у гривнях за курсом Національного банку), незалежно від кількості журналістів, об’єднаних у команду. Розмір винагороди може варіюватися залежно від формату та кількості медіаматеріалів в одній заявці, але не перевищувати 2000 доларів. Усього буде надано не більш ніж 8000 доларів. Винагорода охоплює податки та може охоплювати організаційні витрати. 
 • Погодження матеріалу до його публікації з організаторами конкурсу обов’язкове.
 • Перерахування винагороди здійснюватиметься у два етапи: 
 1. Авансове перерахування коштів на організаційні витрати, відповідно до поданого бюджету.
 2. Залишок коштів буде перераховано після виконання зобов’язань та публікації матеріалів.
 • Матеріал/-ли повинні бути опубліковані не пізніше ніж 30 жовтня 2021 року.

Вимоги до матеріалів та умови участі в конкурсі:

 • Команда журналістів має розробити не менш ніж один медіаматеріал. Перевага віддаватиметься групі журналістів, які пропонують до конкурсу більш ніж один матеріал та цикли матеріалів.
 • Публікації повинні відбивати українські реалії та бажано містити посилання на найкращі світові практики, демонструвати реальний стан речей з акцентом на шляхи розв'язання цих проблем.
 • Матеріали обов’язково повинні мати міжрегіональний аспект (висвітлення ситуації в різних регіонах України, можливість публікації матеріалу на медіаресурсах різних областей).
 • Конкурсна комісія віддаватиме перевагу матеріалам з фокусом на цільові групи проєкту (ЛГБТІК+, ВПО, роми, кримські татари, євреї)
 • Усі матеріали, надіслані представниками/-цями медіа, мають бути оригінальними та не містити плагіату в повному або частковому обсязі.
 • Одна команда може надсилати на конкурс необмежену кількість заявок на участь.
 • Перевага віддаватиметься матеріалам, спрямованим на висвітлення конкретних проблем з пошуком рішень, які б сприяли соціальній згуртованості в громадах, бажано використання відкритих даних.  

Критерії оцінки.

 • Розуміння проблематики теми соціальної згуртованості.
 • Концепт запропонованих у заявці матеріалів.
 • Міжрегіональний аспект матеріалу співпраці.
 • Охоплення медіаресурсу, де публікуватимуться матеріали.
 • Досвід роботи у висвітленні вказаних тем.

Для участі потрібно надіслати заповнену заявку з додатками (лист про намір публікації та реєстраційні документи) та бюджет від команди до 25 липня 2021 року на електронну адресу ccl.org.ua@gmail.com з копією на anastasiia.shebardina@abaroli.org. Тема листа: “Заявка на конкурс “Рівні та вільні”

Усі охочі зможуть узяти участь у безкоштовному вебінарі  “Журналістика та конфліктні теми: етика vs хайп” 24 червня 2021 року. Зареєструватися на вебінар можна за посиланням https://cutt.ly/mfNoOnB.

Дізнатися більше про проєкт “Пункт 7”  можна за посиланням https://www.facebook.com/point7.ua/.

Найкращі матеріали будуть опубліковані на сайті проєкту та сайтах партнерів проєкту, тому, надсилаючи заявку на конкурс, автори/-ки автоматично дозволяють такі публікації.

Кінцевий термін подання заявок – 25 липня 2021 року.

Оголошення переможців відбудеться не пізніше ніж 10 серпня 2021 року. Інформація щодо переможців буде опублікована на сайті https://ccl.org.ua.

Публікація матеріалів очікується не пізніше ніж 30 жовтня 2021 року. 

Конкурс проходить у межах проєкту “Пункт 7” (офіційна назва “Сприяння соціальній згуртованості в Україні”), що реалізується в партнерстві Американської асоціації юристів Ініціатива з верховенства права (ABA ROLI), ГО “Центр громадянських свобод” та БФ “Восток СОС”.

Контактна особа для уточнення інформації – Анастасія Шебардіна (координаторка проєкту ABA ROLI) anastasiia.shebardina@abaroli.org, +38 (096) 614 08 92.

Liked the article?
Help us be even more cool!