Звільнений з російського полону журналіст Дмитро Хилюк повідомив про повний інформаційний вакуум у полоні. 

Про це він розповів у коментарі журналістам, який для Інституту масової інформації записав журналіст Стас Козлюк.

“Листів ніхто не отримує. Повний інформаційний вакуум, абсолютно повний. І була найбільша турбота, звісно, не про себе, а про те, щоб застати батьків живими. На щастя, вони живі, і я з ними поспілкувався. Я знаю, що все гаразд, і гора з плечей”, – розповів Дмитро.

Повернення Дмитра Хилюка з російського полону 24 серпня 2025 року. Фото – Стас Козлюк

На запитання, чи він знав про звільнення Херсона, той розповів, що ні, і додав, що не знав навіть, котра година.

“Який Херсон, це тотальна відсутність будь-якої інформації. Ми не знали навіть, яка година. Вперше за три з половиною роки я побачив годинник в автобусі в Білорусі, з аеропорту нас везли в Україну на кордон. Ми бачили лише там (у російському полоні. – Ред.) зафарбовані вікна камери, шматочок неба з прочиненого на провітрювання вікна, бачимо лише асфальт, тому що ходимо лише зігнутими донизу. Ми не бачимо зеленої трави в прямому сенсі слова, не бачимо пташок, єдине, що ми бачили, – ворони на спостережних вишках за ці роки”, – розповів журналіст.

За його словами, щоб орієнтуватися в датах, вони вели календар самі в камері: “Запам’ятовуємо число, яке сьогодні, яке буде завтра, згадуємо дні народження близьких у камерах, свої. Це дуже страшно, це не тільки інформаційний вакуум, але вакуум усього”. 

Також Дмитро розповів, що має плани повернутися до своєї роботи.

Повернення Дмитра Хилюка з російського полону 24 серпня 2025 року. Фото – Стас Козлюк

Як повідомляв ІМІ, 24 серпня 2025 року з російського полону повернули журналіста УНІАН Дмитра Хилюка, якого росіяни викрали в березні 2022 року на Київщині.