Для журналістів розробили рекомендацію, як зберегти репутацію, працюючи в залежних від власника медіа
Незалежна медійна рада розробила рекомендацію, як журналістам зберегти професійну репутацію, працюючи в залежних від власника медіа.
Про це повідомляється на сайті Незалежної медійної ради (НМР).
Як зазначає НМР, протягом останніх років в Україні збільшують свій вплив медіа, які контролюють власники великих бізнесових і політичних груп або місцеві політики в регіонах. Водночас зазвичай відносини між інвесторами, топменеджментом і журналістами залишаються неврегульованими, а контент часто стає інструментом маніпуляцій, дезінформації чи пропагандистським знаряддям.
“Ця рекомендація в жодному разі не є закликом чи спонуканням журналістів до співпраці з “невільними” медіа або виправданням пристосуванства й толерування джинси, як і незаконного впливу власників медіа на редакційну політику. Натомість вона відбиває реалістичне усвідомлення дійсності, у якій наразі функціонують українські медіа, та покликана допомогти зберегти професію журналіста тим, хто цього прагне, навіть у складних умовах роботи в “невільних” медіа”, – йдеться в рекомендації.
Отже, рекомендація НМР передбачає такі пункти:
- заявити про свою позицію;
- відмовлятися від замовних завдань;
- створити альтернативну платформу для своєї аудиторії;
- шукати однодумців, створювати профспілкові осередки й відстоювати право на професію;
- зберігати докази порушень своїх прав;
- бути чесними із самими собою;
- бути чесними зі своєю аудиторією й готовими до змін.
Детальніше ознайомитися з рекомендацією можна тут.
Як повідомляв ІМІ, юрист ІМІ Роман Головенко розробив для Незалежної медійної ради рекомендацію для медіа та журналістів щодо висвітлення кримінальних правопорушень.