Окупаційна влада Запорізької області спільно з окупаційною владою Криму організувала для українських дітей із села Високе Мелітопольського району (Запорізька область) поїздку до окупованого Криму. Під час поїздки школярі відвідали пропагандистський меморіальний комплекс “Концтабір “Червоний”, присвячений пам’яті жертв нацистської окупації Криму під час Другої світової війни. 

Про це повідомляє низка російських пропагандистських телеграм-каналів і ресурсів. 

За їхніми даними, у поїздці взяли участь 45 учнів Високівської загальноосвітньої школи №25. До програми також входило відвідування “Артеку”, дельфінарію і вищезгаданого меморіального комплексу.

Допомагав організовувати поїздку керівник “Державної ради Криму” Володимир Константинов – колаборант, який брав участь в окупації Криму у 2014 році.

Меморіальний комплекс “Концтабір “Червоний” розташований у селі Мирне Сімферопольського району, росіяни відкрили його 2015 року. Участь у його створенні брав Володимир Константинов. На відкритті меморіалу він просував наративи, що комплекс є нагадуванням про “неонацизм”, який є в Україні, і що “в Україні довгий час відмовлялися помічати загрозу розвитку неонацизму і навіть намагалися загравати з неонацистами для розв’язання своїх політичних завдань”. У 2022 році президент РФ Владімір Путін доручив знайти фінансування і розширити комплекс. 

Росія використовує цей меморіальний комплекс як елемент “патріотичного виховання молоді” та регулярно організовує шкільні екскурсії.

За даними Кримськотатарського ресурсного центру, 2025 року на окупованих РФ територіях Криму та Херсонської і Запорізької областей фіксується посилення політики мілітаризації та залучення дітей до заходів “патріотичного виховання”. Зокрема, дітей з окупованих частин Херсонської і Запорізької областей та Криму вивозять до Росії, організовують для них поїздки та “відпочинок”.

За даними Моніторингової місії ООН з прав людини, у грудні 2025 року окупаційна влада продовжила впроваджувати політику, спрямовану на формування лояльності українських дітей до РФ. Зокрема, через організацію дозвілля для дітей з інших окупованих областей України з акцентом на “російських цінностях”.