ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Дезінформація і фейки у ЗМІ стали мінусом першого туру виборів – спостерігачі

02.04.2019, 10:55

Одним із негативних моментів першого туру президентської виборчої кампанії була присутність у ЗМІ дезінформації і фейків, частина яких походила не тільки із зовнішніх, а й внутрішніх джерел.

Про це заявив голова делегації Європейського парламенту Даріуш Розаті на спільній прес-конференції представників місії міжнародних спостерігачів за виборами в Україні, повідомляє Укрінформ.

“Одним із негативних моментів виборчої кампанії була присутність у ЗМІ негативної і фейкової інформації... Певна дезінформація, яка стосувалася дуже різних питань, походила не тільки із зовнішніх, а й із внутрішніх джерел. У нас є дані про використання фейкових новин у медіа, причому це стосується і телебачення, і радіо”, – сказав Розаті.

Він наголосив, що для міжнародних спостерігачів питання точності подання інформації у медіа є дуже важливим.

Розаті також звернув увагу на те, що багато інформації у ЗМІ стосувалося особистих проблем того чи іншого кандидата в Президенти.

У цьому контексті він зауважив, що хоча міжнародні спостерігачі побачили під час першого туру виборів справжню конкуренцію, однак вибір кандидатів залежить не тільки від політичних переконань, а й від багатьох чинників, зокрема від поширюваної дезінформації про них.

Голова місії БДІПЛ зі спостереження за виборами посол Пітер Тейлер у свою чергу повідомив, що міжнародні спостерігачі продовжуватимуть моніторинг ЗМІ перед другим туром президентських виборів. “Не можна спекулювати тими чи іншими моментами”, – акцентував він.

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбувся перший тур виборів Президента.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!