ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Держспецзв’язку розповіла, як видалити інформацію з телефона, щоб окупанти не змогли її відновити

13.07.2022, 16:27
Фото – shpalta.media
Фото – shpalta.media

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України розповіла про декілька способів видалення файлів та інформації з телефона так, щоб окупанти не мали змоги її відновити.

Так, один з варіантів – видалити окремі файли вручну.

Для цього потрібно обрати потрібний файл, натиснути кнопку "Видалити". А після цього очистити кошик через файловий менеджер, адже видалені файли можуть зберігатися в ньому до 30 днів. Проте навіть видалені в такий спосіб дані все ще можуть бути відновлені. Тому Держспецзв’язку радить додатково скористатися так званими шредерами – програмами, які дають можливість безповоротно знищувати файли, що можна знайти в магазині застосунків вашого телефона.

Ще один варіант видалення даних зі смартфона – скидання системи до заводських налаштувань. "До цього способу можна вдатися в останню чергу, коли інші за якихось причин неможливі. Адже з телефона в такому разі будуть видалені абсолютно всі дані та файли без можливості відновлення. Але майте на увазі, що повністю порожній телефон також може викликати підозри в окупантів", – йдеться в повідомленні.

Як скинути систему до заводських налаштувань:

Android: зайдіть у "Налаштування" > оберіть "Загальне керування" > натисніть "Скидання" > натисніть "Скинути до заводських налаштувань" (назви меню можуть дещо відрізнятися залежно від моделі телефону).

iOS: оберіть "Параметри" > "Загальні" > "Перенести чи скинути iPhone" > "Стерти весь вміст і налаштування".

Liked the article?
Help us be even more cool!